Порошенко показав доходи за 2019 рік

Вся президентська зарплата пішла на доброчинність, а основною статтею витрат є виборчий фонд

Залишаючи посаду президента, Петро Порошенко відповідно до законодавства, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період з 1 січня по 20 травня 2019 року. Раніше Порошенко оприлюднив електронну декларацію про доходи, що були отримані 2018 року.

З початку 2019 року Порошенко отримав доходи в розмірі приблизно 16 млн гривень. Зарплата президента була нарахована в розмірі 128 545 гривень. Вся заробітна плата Петра Порошенка направляється на благодійність ще з часів, коли він став народним депутатом.

З них понад 1,5 млн гривень компенсації за завдану моральну шкоду Порошенко отримав від корпорації ВВС. Відповідне рішення у справі про наклеп було ухвалене лондонським Високим Судом Справедливості. Кошти Порошенко планує направити на благодійність. Приблизно 9,5 млн гривень склали відсотки від депозиту в Міжнародному інвестиційному банку. Також Петро Порошенко отримав погашення за придбаними ним минулого року облігаціями державної позики.

Читайте також:  Терміново: Викрили Вакарчука. Спливли секретні матеріали про партію «Голос»

Головною статтею витрат стали перерахування до виборчого фонду кандидата Петра Порошенка. Фінансування передвиборної кампанії Петра Порошенка було здійснено за власні кошти кандидата, що є прикладом абсолютно прозорого і чесного фінансування витрат на вибори.

Крім того, згідно з найсвіжішими даними агентства Bloomberg, за час президентства Порошенко втратив статус мільярдера, який мав до обрання. Згідно з індексом Bloomberg Billionaires, чистий капітал Порошенко знизився за цей час майже на 40%.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко, який завершив свою каденцію, подякував українському народу і знову вибачився перед всіма, чиїх надій не виправдав, а також побажав новообраному президенту Володимиру Зеленському успішної каденції, підкресливши, що залишається в політиці, щоб не допустити відхилення від євроатлантичного курсу країни.