facebook

Локдаун в Україні: що буде з канікулами і коли школярі вийдуть на навчання


В Україні згідно з рішенням Кабінету міністрів 8-24 січня діятиме режим посиленого карантину, з урахуванням якого в школах були скориговані дати зимових канікул.

Апостроф розповідає про те, коли закінчаться шкільні канікули і що буде з навчанням після локдауну.

Що кажуть в Міністерстві освіти
Спочатку міністерство рекомендувало провести канікули з 25 грудня по 10 січня. Однак після рішення Кабміну про введення локдауну відомство рекомендувало школам перенести канікули на період з 8 по 24 січня. При цьому школи самостійно можуть визначати дати канікул, погоджуючи з місцевими управліннями освіти. Таким чином в різних містах і навіть школах дати канікул можуть відрізнятися. Однак має бути дотримано одного правила: загальна тривалість канікул за навчальний рік має становити не менше 30 днів (не рахуючи літніх канікул).

До рекомендацій прислухалися не всі регіони, тому дати канікул залежали від рішення місцевої влади та адміністрацій шкіл.

Коли будуть канікули в регіонах
Київ. Канікули в столиці будуть з 25 грудня по 10 січня. Другий семестр стартує з 11 січня, однак навчання буде проходити дистанційно. Якщо ситуація з захворюваністю не погіршиться, з 25 січня школи запрацюють в звичайному режимі. Канікули в установах професійно-технічної освіти – з 31 грудня по 15 січня. Другий семестр для них теж почнеться в дистанційному форматі – з 18 до 24 січня.

Харків. 1-4 класи будуть на канікулах до 22 січня, а учні 5-11 класів з 11 січня перейдуть на дистанційне навчання.

Одеса.
У місті з 28 грудня на канікули пішли 40% учнів. Зимові канікули в Одесі триватимуть з 30 грудня до 13 січня. Імовірно, після цього навчання буде проходити в дистанційному режимі.

Дніпро. Департамент гуманітарної політики рекомендував школам зробити канікули з 25 грудня по 10 січня. Навчання з 11 по 24 січня – в дистанційному режимі. Однак не всі школи прислухалися до рекомендацій. Зокрема, на сайті школи № 28 йдеться про те, що зимові канікули там з 23 грудня по 7 січня.

Читайте також:  МОН рекомендує підвищувати кваліфікацію вчителів дистанційно

Вінниця. На нараді директорів шкіл було прийнято рішення продовжити навчальний процес до 30 грудня включно. Канікули там почалися 31 грудня і триватимуть до 10 січня. Подальший графік навчання буде залежати від рішення уряду з цього приводу. Імовірно, з 11 по 24 січня навчання в школах буде проходити дистанційно.

Львів. Тут теж не все прислухалися до рекомендацій. Частина шкіл не змінила дати канікул – з 24 грудня по 11 січня. На час локдауна учнів цих шкіл переведуть на дистанційне навчання. Частина шкіл вирішила, що зимові канікули будуть з 31 грудня по 25 січня. Дистанційного навчання в них не буде. В цих школах на декілька днів скоротять весняні або літні канікули.

Кропивницький. Канікули для школярів 3-11 класів почалися в різний час, але закінчаться у всіх 10 січня. Для учнів 1-2 класів, з огляду на бажання батьків, канікули триватимуть до 24 січня.

Ужгород. Канікули почалися 25 грудня і будуть до 10 січня. Ймовірно, після канікул навчання буде проходити дистанційно.

Мукачево. На сайті міської ради зазначено, що шкільні канікули триватимуть з 25 грудня по 25 січня.

Запоріжжя. У Департаменті освіти і науки рекомендували провести зимові канікули в школах Запорізької області з 28 грудня по 11 січня. Однак, після канікул діти не відразу вийдуть в школи. Після цього діти будуть вчитися дистанційно. Деякі школи, якщо це не порушує структуру навчального року, можуть ввести на весь час локдауну канікули. Всі установи дошкільної освіти та спеціальні навчальні заклади (спеціальні школи-інтернати) з 8 по 24 січня працюватимуть в звичайному режимі. Спортивні школи на період локдауну працюватимуть.

Джерело.Категорії: