facebook

Тимошенко втратила важливого соратника – Сенченка

Один із головних соратників Юлії Тимошенко, Андрій Сенченко, заявив про вихід з ВО “Батьківщина”. В штабі Тимошенко Сенченко вважався фахівцем з оборонної тематики і стратегом з питань деокупації та реінтеграції Криму і Донбасу.Його позиціювали як кандидатуру на посаду міністра оборони.
Сенченко відомий як один з лідерів парламентської опозиції Віктору Януковичу такомендант Жовтневого палацу під час Революції Гідності. З березня по серпень 2014 року був т.в.о. заступника голови Адміністрації президента України. Після того, як українські військові залишили Крим, він шляхом складних переговорів добився виведення з окупованого півострову більш аніж 3500 одиниць озброєння івійськової техніки ЗСУ назагальну суму понад 1,5 мільярди доларів США. Сенченко також вів переговори і очолював вдалу операцію з обміну сорока українських військових, журналістів і громадських активістів на одного російського диверсанта. Вважається організатором водної блокади Криму.

Політик пояснив своє рішення розбіжностями в оцінці небезпек, котрі виникли перед країною після виборів президента України. Але прощаючись, засвідчив свою повагу до лідера “Батьківщини” та повідомив, що планує зосередитись на формуванні нового політичного руху:


Сьогодні я прийняв важливе і дуже непросте для мене рішення про вихід з партії “Батьківщина”. Я присвятив цій команді 14 років свого життя і залишався поруч з Юлією Тимошенко в найтяжчі для неї і партії часи. В мене немає конфлікту з Юлією Володимирівною, до якої я ставлюсь з великою повагою.Проте сьогодні країна знову опинилась у вкрай небезпечному становищі, і наші підходи до стратегії дій і формування команди, здатної подолати виклики, суттєво відрізняються.

Розчарування діями і бездіяльністю політиків, що прийшли до влади після Революції Гідності, відсутність системних зусиль з відновлення миру, без територіальних і політичних поступок агресору, призвели до зростання підтримки антиукраїнських сил. Це створює реальні передумови для формування в наступному парламенті більшості, ворожої до нашої держави. Вже зараз зрозуміло, що завдання цих сил – капітуляція нашої країни у війні з Російською Федерацією та остаточне знищення незалежної України.

Читайте також:  Пoрoшeнкy cтaлo пoгaнo. Хвuлuнy тoмy в зaлi ВРУ наділи нaрyчнuкu на найближчого «побратима»

Саме тому стрижнем демократичної проукраїнської коаліції в наступному парламенті країни повинна стати політична сила, що зосередиться на реальному досягненні миру через перемогу, і на глибокій модернізації економіки, необхідної для входження нашої держави до 20 найбільш економічно розвинених країн світу. Таку силу можливо сформувати лише спираючись на широке громадсько-політичне об’єднання патріотичних сил України. Команда громадського руху “Сила права”, до якої я належу, готова стати надійною складовою такого об’єднання.

Перемога у протистоянні з Російською Федерацією, безпека і добробут країни і кожної української родини мають стати головними пріоритетами майбутньої парламентської коаліції та уряду України,– повідомив Сенченко на власній Facebook сторінці.

Андрій Сенченко уродженець Криму, Народний депутат України V, VI, VII скликань. В період з 1993по 1997 роки– заступник голови Ради міністрів, віце-прем’єр з питань економіки і економічних реформ Автономної Республіки Крим. В 1994 році очолював операцію українських спецслужб, що завадила РФ відокремити АР Крим від України руками проросійського політика Юрія Мєшкова. 2001-2006 – Голова наглядової ради ЗАТ “Сучасні інформаційні технології”. В2007 року в рейтингу 100 найбільших платників податків – кандидатів у депутати посів 24 місце,зовсім трохи поступившись Рінату Ахметову. Станом на зараз більшість активів політика конфіскована окупантами в Криму.

Андрій Сенченко –голова громадського правозахисного руху “Сила права”–злистопада 2014 року об’єднуєдипломатів, фахівців з безпеки та міжнародного права. Рух працює над міжнародним визнанням РФ як агресора танад відшкодуванням завданих російською збройною агресією шкоди учасникам бойових дій, членам їхніх родин, вимушеним переселенцям, мешканцям зони бойових дій та окупованих територій. На сайті руху оприлюднено біля семисот судових рішень, якими доведені факти військової агресії, окупації та завданих збитків, а також заарештовані перші російські активи на суму 3,5 мільярди доларів. Кошти мають піти на виплати компенсацій постраждалим громадянам України.

Реакція Юлії Тимошенко та ВО “Батьківщина” на заяву політика наразі невідома. Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3129310

Джерело.