facebook

Президент Європейської народної партії пояснив, коли Україна вступить до НАТО

Президент Європейської народної партії, головного міжпартійного об’єднання у Євросоюзі, Манфред Вебер вважає вступ України в НАТО однією з умов архітектури безпеки у Європі. Однак, за його словами, це буде можливо лише після завершення війни.

Про це він розповів у інтерв’ю «Європейській правді».


Вебер заявив, що рішення саміту НАТО у Бухаресті в 2008 році, на якому Україні відмовили у ПДЧ, було помилкою, і врешті-решт цю помилку доведеться виправляти.

«Якщо зараз ми запросили до НАТО Фінляндію та Швецію – то для мене фундаментально ясно, що Україна має рівно те саме право! У Фінляндії близько 1400 кілометрів кордону з росією, тому вибачте, але тепер вже ніхто не може говорити, що вступ України «наблизить НАТО до росії». Але очевидно, що Україна має пережити війну для того, щоби вступити до НАТО», – сказав лідер Європейської народної партії.

Читайте також:  Пожежа в хмарочосі: постраждали щонайменше семеро людей (відео)

Вебер додав, що абсолютно ясно «і наші українські друзі це знають, що для розширення НАТО нам потрібен мир».«Держави у війні не можуть доєднатися до НАТО. Однак я не уявляю собі довгострокової безпекової архітектури в Європі, за якої Україна не була би членом НАТО», – сказав політик.

Вебер підкреслив, що одним із критерії вступу в НАТО є зміцнення державою безпеки Альянсу, і Україна вже сьогодні це робить. Крім того, за його словами, відповідність України цінностям Альянсу є більш ніж очевидною.

«Україна демонструє це буквально щодня, стримуючи жахливу російську машину війни. Ви довели свою безпекову спроможність», – сказав він.

Джерело.Категорії: