facebook

Нафта подорожчала на початку тижня: що впливає на світові ціни

Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,28% до 86,42 доларів за барель після зростання на 0,4% у понеділок. Американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 0,29% до 80,69 доларів за барель після зростання на 1% на попередній сесії.

Ціни на нафту Brent зростають шосту сесію поспіль, що є найтривалішим періодом зростання з травня 2022 року, чому сприяють надії на відновлення попиту в Китаї та нарощування нових переробних потужностей в Азії та на Близькому Сході для переробки більшої кількості нафти.


«Побоювання щодо пропозиції, які сприяли зростанню цін на нафту, ймовірно, пов’язані з коментарем генерального директора Chevron про те, що на нафтових ринках «не так багато можливостей для коливання»,«ключовим невідомим на 2023 рік буде порушення експорту нафти та нафтопродуктів із росії», – зазначає аналітик Commonwealth Bank of Australia Вівек Дхар

Виконавчий директор Chevron Майк Вірт сказав, що судам, які перевозять російську нафту і нафтопродукти, тепер доводиться долати великі відстані, щоб дістатися до непідсанкціонованих ринків, в той час як запаси нафти та коливання постачання обмежені, що робить світовий ринок вразливим для будь-яких несподіваних перебоїв з постачанням.

Читайте також:  Жінка впала в кому і померла після візиту до стоматолога: стосовно лікарів порушено кримінальне провадження

Протягом решти березня цінові очікування аналітиків за нафтовими стандартами залишаються оптимістичними.

«Нафтовий ринок наближався до нижньої частини свого недавнього торговельного діапазону, і здається, що занадто багато ризиків зростання повинні допомогти цінам залишатися вище за рівень 80 доларів на даний момент», – сказав Едвард Мойя з OANDA.

Країна-агресор після початку дії західного ембарго

об’єм експорту нафти в інші країни.

Естонія пропонує країнам ЄС обмежити максимальну ціну на російську нафту із 60 до 30 доларів за барель, щоб обмежити можливості кремля фінансувати війну в Україні.

Ціни на нафту знизилися в понеділок, 6 березня, після того, як Китай встановив нижчу, ніж очікувалося, ціль економічного зростання цього року на рівні близько 5%. Крім того, а інвестори з обережністю чекають на виступ голови Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла цього тижня.

Джерело.Категорії: