facebook

У Єврокомісії закликали перевести оборонну промисловість ЄС на воєнні рейки

Країни ЄС мають перевести власну оборонну промисловість на режим виробництва в умовах війни, щоб забезпечити потреби України і власні арсенали.

Про це 8 березня у Стокгольмі перед початком неформальної зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС заявив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, повідомляє Укрінформ.


«Ми зараз перебуваємо у вирішальному моменті для підтримки України. Абсолютно необхідно, щоб ми перейшли до режиму «економіки війни» з точки зору постачання та оборонної промисловості. Ми маємо зробити все, що від нас залежить, щоб здійснити поставки в Україну, особливо – боєприпасів», – наголосив єврокомісар.

Він повідомив, що під час зустрічі разом із високим представником ЄС представить план дій, який матиме три складові.

Перший етап цього плану має забезпечити надання Україні усього можливого вже зараз, із існуючих запасів, і це передусім стосується поставок боєприпасів. На другому етапі ЄС має суттєво підвищити спроможності власної оборонної промисловості. На третьому етапі ЄС розгляне можливість виділення більшої суми з бюджету ЄС для подальшого розвитку європейської оборонної промисловості.«Я хочу також переконатися, що наш фінансовий сектор, включаючи ЄІБ, також має розуміння, наскільки важливим зараз є підтримати нашу оборонну промисловість. Я відвідаю всі підприємства оборонної промисловості в Європі, щоб переконатися, що всі вони докладатимуть зусиль для досягнення поставлених цілей протягом наступних днів та тижнів», – сказав Бретон.

«Пріоритетом є те, що ми маємо надати все необхідне для України. Паралельно ми маємо оцінити ситуацію та прийняти правильні рішення, оскільки наші країни-члени мають розуміти, як наша оборонна промисловість буде компенсувати таке постачання», – додав єврокомісар.

Читайте також:  Забули розрядити гармату: в Росії винищувач випадково підбив бойовий літак

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Європейський Союз має розглянути проєкт пропозиції щодо виділення 1 млрд євро на снаряди для України. Проте для боротьби проти росії нашій державі потрібно у чотири рази більше снарядів.

Франція та Австралія домовилися про виробництво 155-мм снарядів, які постачатимуться Україні.

Раніше стало відомо, що військова промисловість США збільшить виробництво наймасовіших 155-мм снарядів у шість разів – із 14 400 до 90 000 щомісяця, щоб мати можливість підтримувати Україну.

Південна Корея вперше продасть США артилерійські снаряди для того, щоб їх потім направили до України.

Норвегія передала Україні ще 10 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм.

Також нагадаємо, що українська оборонна промисловість налагодила виробництво артилерійських снарядів калібру 152 та 122 мм – йдеться про тисячі одиниць.

Джерело.Категорії: