facebook

путін схожий на Саддама Хусейна, а війна в Україні – на напад Іраку на Іран, – WP

Війна в Україні нагадує ірано-іракську війну 1980-1988 років, як з причин та цілей, так і з можливих наслідків, а путін – іракського диктатора Саддама Хусейна.

Про це йдеться у статті The Washington Post.


Саддам Хусейн напав на Іран, стверджуючи, що завдав превентивного удару – він боявся поширення на Ірак ідей ісламської революції. путін розповідає, що побоювався нападу НАТО. Обидва лідери порівнювали себе з великими полководцями минулого. В обох випадках цілі агресора у цій війні були дуже розпливчастими.

Видання зазначає, що на полі бою все відбувалося теж дуже схожим чином – перший удар по аеродромах і наступ широким фронтом, сподіваючись, що деморалізований противник розбіжиться, і війна закінчиться за кілька днів. Потім з’ясувалося, що противник бігти не збирається, а удари по аеродромах не позбавили його авіації і не дали повної переваги у повітрі, після чого деморалізація починається вже в армії агресора.

Читайте також:  “Важкий етап”: в Іспанії коронавірус спалахнув з новою силою

Саддам приховував дані своїх втрат і намагався обсипати пільгами родичів загиблих солдатів, а також прагнув показати жителям Багдада, що може вести війну так, що вони не відчують себе населенням країни, що воює. Також він намагався, як і путін, самотужки керувати армією, не маючи жодного військового досвіду, пише The Washington Post.Найсумніший урок ірано-іракської війни в тому, що, втративши сотні тисяч людей убитими та завдавши збитків у сотні мільярдів доларів, Саддам Хусейн зберіг владу. З путіним може бути те саме, припускають аналітики.

Читайте також:

Війна путіна зумовлена його страхом перед занепадом росії.

Глава Пентагону заявив, що падіння Бахмута не означатиме успіх росії.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували ситуацію в околицях Бахмуту, де тривають запеклі бої з окупантами. Експерти прийшли до висновку, що російським військам не вдасться найближчим часом оточити місто.

Джерело.Категорії: