facebook

Оплата праці вчителів: Що відомо про підвищення зарплатні у 2023 році

Яку оплату праці отримують педагогічні працівники в закладах освіти: доплати та надбавки?Оплата праці педагогічних працівників визначається відповідно до законодавства та колективного договору, якщо він укладений.

Зарплата педагогів у 2023 році має відповідати їх кваліфікації, досвіду та відповідальності за виховання майбутнього покоління.

В основу нарахування заробітної плати освітян, які працюють у бюджетних установах, у 2023 році покладена єдина тарифна сітка (ЄТС). Для педпрацівників це визначено постановою Кабміну від 20.01.2021 р. № 29 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». ЄТС також застосовується й для оплати праці науково-педагогічних працівників.

Згідно з Постановою від 20 грудня 2022 року № 1411, підвищення окладів педагогічних працівників у 2023 році скасували.

Рішення Кабміну призупиняє норму, яка регламентувала попереднє анонсування, що з 1 січня 2023 року мінімальний розмір ставки зарплати вчителя має становити чотири прожиткові мінімуми.

Читайте також:  Розпаліть мотивацію учнів: 5-крокова модель похвали

Станом на 1 січня 2023 року, прожитковий мінімум становить 2684 грн. Таким чином, оплата праці педагогічних працівників в закладах освіти в 2023 році залишається на рівні попередньго року.

Оплата праці може бути визначена як за години, так і за місяць роботи, залежно від типу роботи та умов праці. Окрім базової заробітної плати, педагоги можуть отримувати додаткові виплати за педагогічну майстерність, наукову роботу, доплати за викладання додаткових предметів, класного керівника, різні види доплат та компенсацій (наприклад, за викладання у важкій або шкідливій умовах, за перевиконання нормативів тощо).

Варто зазначити, що для педагогічних і науково-педагогічних працівників, як і для решти працівників-ЄТСників, підвищення рівня зарплат у 2023 році не відбудеться.

Джерело.Категорії: