facebook

Заробітчани тріумфують: Рада заборонила брати з них гроші – подробиці

Новий закон допоможе захистити українців від шахраїв
У понеділок, 20 березня, нардепи ухвалили закон № 2365, який покликаний захистити трудових мігрантів і боротися з шахрайством при працевлаштуванні за кордоном. Він передбачає запровадження штрафів за стягнення плати компаніями за майбутнє працевлаштування українців.


На думку авторів законопроєкту, документ допоможе у боротьбі з шахраями, які працюють під виглядом компаній із міжнародного працевлаштування, але насправді збирають гроші за працевлаштування (в середньому по 300-600 євро), а потім зникають.

У пояснювальній записці сказано: “Метою законопроєкту є захист українців, які шукають працевлаштування за кордоном та постійно працюють в інших країнах, а також нормування роботи компаній, які здійснюють працевлаштування українців за кордоном, лібералізація процедур та правил роботи таких компаній”.

Відтепер за стягнення будь-яких комісій, гонорарів, винагород, комісійних та інших оплат фізособи-підприємці та юрособи будуть оштрафовані на 3500-4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (59 500 – 68 000 грн).

Читайте також:  Зеленський звернувся до українців через медреформу. Відео

Автори закону переконані: “Поступова легалізація ринку міжнародного працевлаштування призведе до створення нормального конкурентного середовища та прозорої роботи бізнесу, що принесе державі гроші у вигляді податків та убезпечить українців від сплати грошей шахраям чи непорядним бізнесменам”.

Закон набуде чинності через три місяці після його публікації.

Джерело.Категорії: