facebook

НАТО підтримає довгостроковий план вступу України до Альянсу – заступник генсека НАТО

НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно, зазначив Мірча Джоане.


Україна наполягає на отриманні чіткої дорожньої карти щодо вступу до Альянсу вже липневому саміті НАТО у Вільнюсі. Проте одностайної підтримки серед країн-членів Альянсу поки що немає.

За останній рік союзники надали Україні безпрецедентну військову підтримку, щоб вона мала змогу себе захистити, на 65 млрд євро. І це продовжиться. НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно. І Альянс підтримує украънський довгостроковий план євроатлантичної інтеграції.

Про це заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив на Першій конференції з безпеки в Чорному морі.

“Те, що відбувається в Європі, також може статися в Азії. Те, що відбувається в Чорному морі, може статися завтра в Тихому океані – де завгодно, якщо ми не зробимо щось прямо зараз. Чорноморський регіон – це плацдарм для Росії, щоб спрямувати свою силу на Африку, на Близький Схід. Тому це стосується не лише Чорного моря. Чорноморський регіон є центром нарощування агресивності та дій Росії вже більше двох десятиліть”, – зазначив Мірча Джоане.

Читайте також:  Кримчани готуються до повернення в Україну: у Чорноморському районі Криму підняли прапор України. Відео

Від 2014 року, за словами заступника генсека НАТО, блок збільшив свою присутність у регіоні. У країнах Балтії та Польщі розгорнути чотири батальйонні групи, які планують збільшити до рівня бригад.

Запис НАТО підтримає довгостроковий план вступу України до Альянсу – заступник генсека НАТО спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: