facebook

“Долар приголомшив раптовим стрибком, ніхто не готувався до такої ситуації в обмінниках”

В Україні перед вихідними подорожчали долар та євро. Чимало українців не були готовими до подібної ситуації. Стало відомо, як можна заробити на курсі валют і не втратити своїх заощаджень в подальшому.


Курс долара та євро на 21 квітня

Як інформує “biz.today.ua”, за даними Мінфіну, курс долара на готівковому ринку сьогодні подорожчав на 10 копійок у купівлі та на 15 копійок у продажу. Котирування до гривні – 38,20/37,70 грн.

Євро подорожчав у продажу на 15 копійок – до 41,75 грн і не змінився у купівлі – 41 грн.

На чорному ринку (в обмінниках) долар подорожчав на 15 копійок у продажу – до 38,30 грн та на 10 копійок у купівлі – до 38,10 грн. Курс євро зріс на 15 копійок у продажу – 41,80 грн та на 10 копійок у купівлі – до 41,55 грн.

джинси, які ще вчора вважалися антитрендом

В Україні мобілізують чоловіків з інвалідністю: адвокат назвав причину

Як українці можуть заробити на різниці курсу валют

З початку року гривня помітно укріпилася до американського долара. Якщо у січні середній курс був на рівні 40,8 грн, то зараз – уже 37,8 грн. Зміни на валютному ринку пов’язані з багатьма чинниками, серед яких відсутність високого попиту, відмова НБУ від закупівлі нових військових облігацій у Міністерства фінансів для покриття державних витрат.

Читайте також:  Компенсація за неякісні послуги. Як платити за комуналку в рази менше

Українці можуть використати позитивну тенденцію на свою користь: купити за вигідним курсом валюту військові валютні облігації, ставка за якими становить 4,85% річних. Відсутність оподаткування його ПДФО (18%) робить їх найвигіднішим варіантом з погляду рівня ризику та прибутковості.

Багато банків продовжують залучати валютні депозити під 3-6%. Проте відсотковий дохід обкладуть прибутковим податком у 18% та військовим збором (1,5%). Військові валютні та гривневі облігації обкладаються лише військовим збором.

Також відомо, що більшість банків різниця між готівковим і безготівковим євро залишається великою і досягає гривні. Примітно, що безготівковий євро коштує дорожче за готівковий.

Можна сплатити покупки в тисячу євро на іноземному сайті гривневою карткою. Тоді з балансу спишуть 41 800 грн, а можна купити в обміннику готівку та поповнити ними на карту, після чого розрахуватися нею. Така покупка обійдеться на тисячу гривень дешевше – у 40 800 грн. Якщо загальна сума покупок вища – економія буде більшою.

Запис “Долар приголомшив раптовим стрибком, ніхто не готувався до такої ситуації в обмінниках” спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: