facebook

Повернення 30 тисяч військовим: МВФ розкритикував Україну за ухвалене рішення

Реалізація цього законопроєкту може негативно вплинути на економіку та фінансовий ринок України.


Міжнародний валютний фонд (МВФ) розкритикував закон, ухвалений Верховною Радою, про повернення військовим 30 тисяч гривень.

Про це розповів постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Ваграм Степанян в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Як він пояснив, це рішення не визначає джерел фінансування додаткових витрат на 4 млрд доларів та може призвести до зростання бюджетного дефіциту.

“Пошук ресурсів такого масштабу, ймовірно, передбачатиме різкі короткострокові податкові заходи або істотні запозичення на внутрішньому фінансовому ринку, однак такі заходи практично неможливі без дуже негативного впливу на економіку та фінансовий ринок”, – сказав він.

Читайте також:  “Теплий одяг, свічки, ліхтарики”: прем’єр-міністр закликав підготуватись до складного опалювального сезону

Якщо Україна буде брати позики для фінансування таких видатків, це може поставити під іще більшу загрозу стійкість боргу України, який уже перебуває під тиском, підкреслив Степанян.

“Це дуже важливо, щоб уряд контролював будь-які зміни до бюджету. Ризик ухвалення популістських рішень, які абсолютно не прораховані, надзвичайно високий”, – сказав міністр фінансів Сергій Марченко, коментуючи зазначений вище законопроєкт, міністр зазначив, що “так зване повернення виплат – це не про інтереси армії, це кроки, які роблять нас вразливішими”.

Запис Повернення 30 тисяч військовим: МВФ розкритикував Україну за ухвалене рішення спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: