facebook

На людство чекає рекордна спека: в ООН попередили про загрозливе явище

Існує дуже висока ймовірність проявів цього року кліматичного явища, відомого як Ель-Ніньйо.


У середу, 3 травня, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) заявила, що метеорологічне явище Ель-Ніньйо спричинить підвищення температур на планеті до нових теплових рекордів.

Про це повідомляє The Guardian.

“Це змінить погодні та кліматичні моделі в усьому світі”, — сказав журналістам у Женеві Вілфран Муфума Окіа, голова регіонального відділу прогнозування клімату ВМО.

Ель-Ніньйо є природним кліматичним явищем, яке зазвичай пов’язане зі збільшенням спеки в усьому світі, а також посухою в деяких частинах світу та сильними дощами в інших місцях, востаннє його фіксували 2018-2019 року.

2020 року світ постраждав від надзвичайно тривалої Ла-Нінья – протилежності Ель-Ніньйо, яка супроводжується похолоданням і яка закінчилася на початку цього року, поступившись місцем нинішнім нейтральним умовам.

ООН заявила, що останні вісім років були найтеплішими за всю історію, незважаючи на те, що ефект охолодження Ла-Ніньї тривав майже половину цього періоду. Без цього погодного явища ситуація з потеплінням могла б бути ще гіршою.

Ла-Нінья “діяла як тимчасове гальмо для підвищення глобальної температури”, — сказав у заяві голова ВМО Петтері Таалас. Тепер, за його словами, “світ повинен підготуватися до розвитку Ель-Ніньйо”.

Читайте також:  Скажений вітер і мороз: синоптики уточнили різке похолодання в Україні

За його словами, очікуване потепління клімату, “найімовірніше, призведе до нового сплеску глобального нагрівання та збільшить шанси побити температурні рекорди”.

На цьому етапі нема жодних ознак сили чи тривалості наближення Ель-Ніньйо. Останній його прояв вважався дуже слабким, але попередній, між 2014 і 2016 роками, став одним із найсильніших за всю історію, що мало жахливі наслідки.

У ВМО зазначили, що 2016 рік був “найтеплішим роком за всю історію спостережень через подвійний удар дуже потужної події Ель-Ніньйо та спричиненого людиною потепління через парникові гази”.

Оскільки вплив Ель-Ніньйо на глобальну температуру зазвичай проявляється через рік після його появи, вплив, ймовірно, буде найбільш очевидним 2024 року, йдеться в повідомленні.

“Ми очікуємо, що в найближчі два роки буде серйозне підвищення глобальних температур”, — сказав Окіа.

Запис На людство чекає рекордна спека: в ООН попередили про загрозливе явище спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: