facebook

Польща топитиме кораблі, що загрожують газопроводу з Норвегії

Підготовлений польським урядом законопроєкт щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.


Польща посилює захист енергетичних потужностей та готується знищувати кораблі та літаки, які становитимуть небезпеку для нового газопроводу з Норвегії.

Про це повідомляє Reuters.

Польський уряд схвалив законопроєкт, який дозволяє військовим у винятковій ситуації, коли всі інші можливості вичерпані, топити ворожі кораблі та збивати літаки, щоб запобігти терористичному акту.

Крім того, цей документ передбачає створення постійної базу берегової охорони в розташованому біля кордону з Німеччиною порту Свиноуйсьце, де розташований термінал для зрідженого природного газу.

Газопровід з Норвегії Baltic Pipe, що проходить через Данію та Балтійське море, приходить до міста Ніхожа. Його спорудження розпочалося наприкінці 2000-х років, відкриття відбулося 27 вересня минулого року – наступного дня після вибуху на російських “Північних потоках”, з якими він перетинається. Потужність трубопроводу – 10 млрд кубометрів на рік.

Читайте також:  Візит Трампа в Україну! Волкер виступив з неочікуваною заявою: узгоджують графіки

Польща втратила російські поставки навесні, коли “Газпром” припинив експорт газу до країн, які відмовилися оплачувати його рублями. Втім, Варшава і не планувала продовжувати з “Газпромом” контракт, що закінчувався минулого року.

На церемонії відкриття Baltic Pipe прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив: “Епоха російського домінування в газовій сфері добігає кінця. Епоха, відзначена шантажем, погрозами та здирством”.

Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон назвала газопровід із Норвегії “ключовим проєктом для забезпечення безпеки постачання до регіону”.

Підготовлений урядом Польщі законопроєкт щодо захисту газопроводу має бути схвалений парламентом.

Запис Польща топитиме кораблі, що загрожують газопроводу з Норвегії спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: