facebook

Врятували бійця, у якого залізний осколок застряг в серці

Зараз серце б’ється як нове, у реанімації лікарі відслідковують стан захисника.


Сантиметровий осколок у серці – у Дніпрі врятували бійця, тяжко пораненого на Донеччині. Аби зберегти йому життя, медикам довелося зупинити його серце, а потім за допомогою магніту дістати смертоносне залізяччя, йдеться в ТСН.

Два дні народження тепер має захисник Сергій. Сорок вісім йому виповнилося у реанімації, коли відкрив очі після порятунку. “Уламок з серця дістали. Мабуть, народився в сорочці. Я був радий, що оживився, що здоровий”, – каже боєць.

Численні уламки прошили його тіло на Донеччині. Руки, ноги, шия – зрешечені. Та найбільший осколок із гострими краями влучив просто у серце.

То була спеціальна медична пошукова операція, аби визначити, де саме в серці уламок і як його дістати, медики провели ретельне дослідження. Дивом не пошкодив велику артерію, застряг у м’язі серця та міг будь-якої миті розпочати рух і спричинити сильну кровотечу, пояснюють лікарі. “Він зайшов між вушком правої коронарної артерії. Пройшов просто під нею і зупинився у стінці правого шлуночка”,- пояснюють лікарі.

Читайте також:  Зеленський відкликав постанову про місцеві вибори

Під час чотиригодинної операції серце бійцю довелося зупинити, аби видалили уламок. Воно не билося 15 хвилин, допоки лікарі за допомогою спеціального магніту не дістали уламок та не зшили рану. “Підключається обладнання, яке бере на себе функції серця та легень. Тобто воно забирає кров із пацієнта, через спеціальний апарат, його оксигенує – насичує киснем, і повертає, минаючи серце, до судин. Береться з вен і повертається до артерії”, – пояснюють медики.

Зараз серце б’ється як нове, у реанімації лікарі відслідковують стан захисника. “У пацієнта всі шанси повністю відновитися та стати повноцінною людиною. Кілька десятків таких випадків, жодного летального результату”, – додають лікарі.

Пан Сергій, що боронив Україну понад рік, після порятунку сподівається швидко одужати. Вдома на нього чекають двоє доньок-школярок і дорослий син.

Кардіохірурги вже мають свою моторошну колекцію – смертоносного залізяччя росіян, що вдалося дістати з українських сердець, аби вони билися знов.

 

Запис Врятували бійця, у якого залізний осколок застряг в серці спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: