facebook

Винищувачі F-16 забезпечать перемогу України у війні — Ігнат

Винищувачі F-16 можуть працювати по наземних, народних та повітряних цілях і замінювати ППО, там де її нема.


Україна виграє війну з російськими агресорами, коли у її повітряних сил будуть у достатній кількості літаки F-16.

Про це заявив речник Повітряних сил Юрій Ігнат, інформує Еспресо.

Він зазначив, що винищувачі F-16 можуть працювати по наземних, народних та повітряних цілях, а також будуть перекривати українську територію там, де не вистачає комплексів ППО.

“Я вам скажу більше, коли будуть F-16, ми виграємо цю війну. Якщо ці літаки прийдуть в Україну, вони стануть на бойове чергування у різних регіонах на наших оперативних аеродромах. Ми наголошували нашим партнерам про необхідність для України F-16, бо не можемо ми тими засобами ППО, які існують ще з радянських часів, перекрити всю територію України”, – сказав він.

Ігнат нагадав, що Україна отримує від союзників системи ППО NASAMS, IRIS-T, Patriot та вже SAMP/T, а також ППО сухопутних військ, з основних – Crotale, Gepard, Avenger. Разом з тим територія кордону разом з Білоруссю, невизнаним Придністровʼя та Чорним морем складає 2,5 тис. км.

“Відповідно, перекрити комплексами ППО, на жаль, не вдасться. Тому нам потрібен F-16, у якого є знизу зенітно-ракетне прикриття і зверху винищувальне, тобто він також є частина ППО. Винищувач може працювати по повітряних цілях як знизу, так і зверху. Там, де немає ППО, буде працювати F-16”, – сказав речник Повітряних сил.

Читайте також:  ГУР: Росія шукає слабкі місця в обороні України. Залужний назвав найгарячіші ділянки фронту

Ігнат також заявив, що радянські МіГ та Су не могуть забезпечити ефективну роботу та відпрацьовувати по дронам-камікадзе, а також проти крилатих ракет. Тоді як F-16 сьогоднішньої модифікації створений, щоб стати частиною ППО та ефективно перехоплювати такі типи повітряних цілей.

“Другий момент — з цим винищувачем у рази зросте ефективність застосування ракет HARM, керованих авіабомб JDAM і так далі. F-16 допоможе нашим наземним військам швидко деокупувати українські території, бо буде завдавати удари по ворожих командних пунктах, військових угрупованнях, логістичних ланцюгах постачання. Так само ці винищувачі здатні навести порядок і на морі, маючи протикорабельні ракети. F-16 – багатоцільовий літак, який може працювати по наземних, повітряних та надводних цілях, бо має на озброєнні й ракети “Гарпун” у тому числі”, – зауважив Ігнат.

Запис Винищувачі F-16 забезпечать перемогу України у війні — Ігнат спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: