facebook

Ексголову Верховного суду Князєва “здав” кум і друг дитинства

Посередником в отриманні хабара виявився чоловік, який з дитинства дружив із суддею.


У корупційній схемі, яку організували ексголова Верховного суду Всеволод Князєв та адвокат Олег Горецький, був задіяний нотаріус Кирило Горбуров. Він з дитинства дружив із суддею Князєвим та був кумом його сім’ї. Саме Горбурову слідство завдячує записом розмови, стенограму якої зачитали в засіданні з обрання Князєву запобіжного заходу.

Про це повідомляє видання “Судовий репортер” із зали судових засідань.

Під час розмови, на якій був присутній і Горбуров, до адвокат Горецького, який мав тісні зв’язки із Князевим, звернулися із пропозицією хабара представники бізнесмена Костянтина Жеваго, який оскаржував у Верховному суді рішення апеляційного суду, що визнав недійсним договір придбання акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату 20 років тому.

Із записів розмови відомо, що Жеваго початково пропонував 1 мільйон доларів, але його переконали збільшити суму до 2,7 млн доларів. Із них 1,8 млн доларів мали нібито відійти Князєву та іншим суддям. Ще 900 тисяч — винагорода Горецького і Горбурова, які свою частку мали визначати самостійно.

1 травня Князєв надіслав Горбурову смс, в якому наказав привезти частину хабара, розділивши на частини: “Привіт, зроби 10 по 100 і два по 150 та одну 50”.

2 травня Горецький та Горбуров забрали гроші з відділення банку та в адвокатському офісі розфасували їх по пакетах.

3 травня Горбуров, виконуючи спеціальне завдання, увечері приїхав до Князєва додому та віддав пакети з 1 млн 348 тисяч доларів США.

Читайте також:  Кричала "мамо" і повзла до мертвого тіла: під Києвом п'яний поліцейський вчинив моторошну ДТП

Детективи НАБУ стежили за переміщенням грошей. А саме зафіксували, що 4 травня Князєв переніс гроші до свого автомобіля марки “Мерседес” і відвіз до Верховного суду.

8 травня Князєв сказав Горбурову привезти 450 тисяч доларів, що залишилися. Ось, як вони це обговорювали:

Князєв: Ви там по Жеваго себе з Олегом зібрали? Чи правильно все, нормально?
Горбуров: 1350 там.
Князєв: Так.
Горбуров: Ще лишилося 450?
Князєв: Так.
Горбуров: Коли привезти?
Князєв: Ну ви взяли собі, правильно?
Горбуров: Олег цим питанням займається. Коли?
Князєв: Давай не зараз, ще кілька людей не закриті… Ось я думаю, що у п’ятницю.
Одразу після передавання грошей у квартирі Князєва і в його суддівському кабінеті почався обшук. З сейфу в кабінеті голови Верховного суду вилучили 548 тисяч доларів міченими купюрами — частину грошей, переданих 1 травня.

Того ж вечора детективи НАБУ приїхали до помешкання адвоката Горецького. Почувши стук у двері, він утік через терасу, але його знайшли в готельному номері, де він заховався у шафі.

Нотаріус Горбуров змінив у справі статус співучасника на “агента”. У документах щодо контрольованого вручення хабара його залегендували під прізвищем Кравченко.

Запис Ексголову Верховного суду Князєва “здав” кум і друг дитинства спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: