facebook

Після підриву Каховської ГЕС на півдні активізувалися копачі-грабіжники: Мінкульт б’є на сполох

Не встигла зійти вода, як чорні археологи почали розкрадати археологічну спадщину, яка була під водою і опинилася на поверхні.


Після підриву Каховської ГЕС і обміління значних територій виникла загроза розкрадання та втрати цінних археологічних пам’яток регіону.

Про які пам’ятки йдеться
Після створення Каховського водосховища під його водами опинилися археологічні об‘єкти різних періодів.

Зокрема, колиска козацтва – Великий Луг. На дні водосховища, де вода вже зійшла, місцеві мешканці знаходять старі поховання і археологічні знахідки.

Мінкульт б’є на сполох: різке падіння рівня води після підриву Каховської ГЕС та розмивання берегів і затоплення територій нижче за течією Дніпра спричинило критичну ситуацію з охороною археологічної спадщини в регіоні.

Чорні археологи і мародери
За інформацією міністерства, на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, а також Одеської області активізувалися копачі-грабіжники, що визбирують цінні предмети з допомогою металодетекторів.

“МКІП звернулося до керівників ОВА постраждалих областей, а також до МВС та правоохоронних органів задля ефективної протидії пограбуванню археологічних об‘єктів. Задля моніторингу, фіксації пошкоджень та інших невідкладних робіт об‘єднають зусилля науковці-археологи, музейники, пам‘ятко- та правоохоронці”, – йдеться в повідомлені.

Читайте також:  Небезпечні іграшки: дівчинка через "слайм" отримала хімічні опіки і потрапила до реанімації

Мінкульт запевняє, що роботи з моніторингу та фіксації стану об‘єктів тривають від перших днів зміни рівня води у Каховському водосховищі, зокрема, у Запоріжжі.

Нагадаємо, що після зведення Каховської ГЕС, під водою опинилися:

Томаківська Січ (існувала в 1564–1593 роках)
Базавлуцька Січ (1593–1630)
Микитинська Січ (1628–1652)
Чортомлинська Січ (1652–1709)
Кам’янська Січ (1709–1711) – затоплена частково
Нова (Підпільнецька) Січ (1734–1775)
Зараз значна частина цих територій знову опинилася на поверхні.

РанішеТСН.ua з’ясовував, якою після підриву Каховської ГЕС буде подальша доля Великого Лугу – місця, де колись розташовувалося за підрахунком вчених 7 козацьких січей.

Запис Після підриву Каховської ГЕС на півдні активізувалися копачі-грабіжники: Мінкульт б’є на сполох спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: