facebook

Jacobs платить до бюджету РФ і продовжує продавати товари українцям: що потрібно знати кожному про скандальну позицію компанії

Голландська компанія Jacobs Douwe Egberts за час повномасштабної війни лише наростила своє виробництво у РФ. Вона розширює бізнес, сплачує мільйони доларів податків агресору. Отримані гроші росіяни, зокрема, витрачають на виготовлення ракет. Цими ракетами агресор щодня руйнує мирні міста та вбиває українців.


Jacobs Douwe Egberts через “дочки” представлена низкою різних брендів та працює і в Україні, і в РФ, спонсорує війну та продовжує заробляти на жертвах війни. Про те, що українцям варто знати про відому компанію, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Jacobs сплачує агресору величезні податки та інвестує у виробництво, незважаючи на війну

У червні минулого року, поки Росія продовжувала наймасштабнішу загарбницьку війну з часів Другої світової, голландська компанія Jacobs Douwe Egberts розширювала своє виробництво на території країни-агресора. У Ленінградській області “Якобс Дау Егбертс Рус” (дочірнє підприємство російської компанії) ввело в експлуатацію виробничу будівлю площею 5,8 тис. кв. Поки конкуренти залишали країну-агресора, Jacobs розширювалася.

У результаті 2022-й став найкращим фінансовим роком для російської “дочки”. Її обороти становили 42,6 млрд рублів (17,5 млрд грн). Голландська компанія входить до американської Mondelez International. Нацагентство з питань протидії корупції (НАЗК) внесло їх до переліку спонсорів війни. За підрахунками відомства, компанія лише торік заплатила до бюджету РФ $61 млн податків. Це призвело до бойкоту продукції компанії у Швеції та Норвегії.

Jacobs Douwe Egberts має дочірні компанії по всьому світу. Зокрема:

в Україні працює “Якобс Дау Егбертс Україна”;
у РФ “Якобс Дау Егбертс Рус”;
у Білорусі “Якобс Дау Егбертс Бел”.
У Якобс Дау Егбертс Рус, як пишуть російські ЗМІ, думають над тим, щоб не використовувати бренд Jacobs, а замість цього називати каву Monarch або Milicano. Нібито остаточного рішення ще немає, однак, щоб продовжувати заробляти на російському ринку без шкоди для своєї репутації, планують створити самостійний бренд.

Хоча після початку повномасштабної війни американська компанія Mondelez International і заявила про припинення інвестицій у рекламу, на обсяги їхніх інвестицій та виторгу це не вплинуло.

Читайте також:  Він був світлим і мудрим: під Тернополем під дверима лікарні помер відомий волонтер

Як працює “Якобс Дау Егбертс Україна”

“Якобс Дау Егбертс Рус” повномасштабну війну проти України проігнорувала. На своїх сторінках у соцмережах після початку повномасштабної агресії вона зробили паузу на кілька місяців, а потім опублікувала рекламу Jacobs 4 в 1.

“Дочка” великої компанії продовжує розвивати виробництво в Росії, а вироблене в РФ також відправляє і до Білорусі. Це не заважає їм заробляти і в Україні. Через “Якобс Дау Егбертс Україна” вони постачають свою продукцію у великі мережі супермаркетів (АТБ, Сільпо, Фора тощо), у мережах АЗС (КЛО, АМІК) працюють під брендами Jacobs, L’or, Pizza d’oro.

Jacobs успішно працює і в Україні, не стикаючись із бойкотом з боку споживачів та санкціями (рішення НАЗК має лише декларативний характер). З одного боку, вони сплачують податки до бюджету агресора, тим самим спонсорують виробництво ракет, які вбивають українців. А з іншого, заробляють на українцях, продаючи свої товари.

Jacobs Douwe Egberts належить американській корпорації Mondelez International. 99,74% її акцій перебувають у вільному обігу, найбільші інституційні інвестори – The Vanguard Group (5,49%, понад 10% із взаємними фондами), State Street Corporation (3,99%), Wellington Management Company LLP (3,73%), Trian Fund Management LP (3,02%), BlackRock.

Єдине, що може зупинити корпорацію від бажання заробляти на агресорі та спонсорувати її армію своїми податками, – громадський тиск. Допоки міжнародний бізнес може безкарно спонсорувати вбивства українців, послабити РФ буде вкрай складно.

The post Jacobs платить до бюджету РФ і продовжує продавати товари українцям: що потрібно знати кожному про скандальну позицію компанії first appeared on UA-IN.

Запис Jacobs платить до бюджету РФ і продовжує продавати товари українцям: що потрібно знати кожному про скандальну позицію компанії спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: