facebook

Українці до 1 вересня зобов’язані сплатити податки на свої квартири

Українці до 1 вересня мають сплатити податки на нерухомість. Заплатити мають ті українці, які до 1 липня отримали квитанцію із зазначеною сумою податку. За законом 2023-го платити за нерухомість податок не потрібно в тому випадку, якщо вона розташована на окупованій території або в зоні активних військових дій.


Про це пише Обозреватель.

Податок потрібно сплачувати за кожен квадратний метр, який перевищує норму. Норма для квартири становить 60 квадратів на особу, а на будинок – 120 квадратів. Якщо ваша квартира має площу 100 квадратів і розділена на двох власників порівну, платити податок не доведеться (оскільки на кожну людину буде всього 50 квадратів).

Розмір податку становить до 1,5% мінімальної зарплати за минулий рік. Минулого року мінімалка була у розмірі 6700 грн (і не змінилася досі). Так, максимальна сума податку на зайву площу становить 100,5 грн за квадрат.

Припустимо, вам належить квартира площею 80 квадратів (йдеться про загальну площу житла, зокрема і нежитлову). Зайвими вважають 20 квадратів (різниця між фактичною площею та нормою 60 квадратів).

Читайте також:  Відключення світла в Україні: міністр енергетики розповів, чого очікувати на Новий рік

Так, податок на квартиру 80 квадратів становитиме 2010 грн. Податок сплачується щорічно. Водночас якщо квартира вам належала не весь минулий рік (наприклад, купили її лише 1 квітня), то платити потрібно за той період, коли житло вам належало. Якщо з 12 місяців минулого року квартира належала вам лише 9 місяців, то потрібно платити 75% від того податку, який ви повинні були заплатити за рік.

The post Українці до 1 вересня зобов’язані сплатити податки на свої квартири first appeared on UA-IN.

Запис Українці до 1 вересня зобов’язані сплатити податки на свої квартири спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: