facebook

Штрафи від 6 до 12 тисяч: власників приватних будинків почали серйозно карати

Штрафи від 6 до 12 тисяч: власників приватних будинків почали серйозно карати


Українцям нагадали про штрафи за популярне порушення
Як ми вже раніше писали, що в Україні масово призначають штрафи власникам приватних будинків та дач. Причому, як правило, восени та навесні кількість штрафників зростає. Докладніше про це розповість інформаційний портал “Стіна”.

Отже, у МВС нагадали, за що власники приватних будинків та земельних ділянок можуть поплатитися тисячами гривень зі своєї кишені. Так ось, йдеться про спалювання листя чи трави, яке заборонено, оскільки це шкодить екології.

Звичайно ж, не дивно, що зараз, після того, як з городів і грядок зібрано врожай, багато громадян починають наводити порядки у дворах і садах. Вони згрібають опале листя та інші рослинні залишки. Однак замість того, щоб відвезти їх на звалище, або відправити будинки в спеціальну компостну яму, багато господарів вважають за краще це спалити. В результаті вони цькують сусідів їдким димом, в якому можуть бути дуже небезпечні компоненти. А в результаті отримають штрафи за такі дії.

У МВС нагадують громадянам, що такі дії адміністративно, а в деяких випадках і кримінально караються. Так, у березні цього року Верховна Рада внесла доповнення до Кримінального кодексу. Зокрема, статтю “Диверсія” доповнили навмисними підпалами, у тому числі підпалами сухої рослинності.

Читайте також:  Епідемія випереджає прогнози, уряд Польщі вирішує щодо «національного карантину»

Крім того, від спалювання рослинних решток спалахує суха трава, і вогонь може швидко поширитися на будівлі, що нерідко призводить до знищення житла, а іноді й до загибелі людей. У цьому випадку кримінальне покарання також неминуче. За такий ненавмисний підпал із тяжкими наслідками можна отримати до 5 років позбавлення волі.

Втім, якщо навіть до таких трагічних наслідків справа не дійде, палій листя та іншого сміття буде притягнутий до адміністративної відповідальності, і буде змушений заплатити чималий штраф.

Зокрема, за спалювання листя та інших рослинних залишків передбачено такі штрафи:

за спалювання сухої трави та листя – від 3060 до 6120 грн;
для посадових осіб за аналогічне діяння – від 15300 до 21420 грн;
за спалювання на території природно-заповідного фонду – від 6120 до 12240 грн (для посадових осіб – від 21420 до 30600 грн);
за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці – від 90 000 до 150 000 грн.

 

The post Штрафи від 6 до 12 тисяч: власників приватних будинків почали серйозно карати first appeared on UA-IN.

Запис Штрафи від 6 до 12 тисяч: власників приватних будинків почали серйозно карати спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: