facebook

В Україні зросли тарифи на комуналку: з’ясувалося, яка послуга подорожчала найбільше

В Україні протягом року зросли тарифи на комуналку. Житлово-комунальні послуги з жовтня 2022 року до жовтня 2023 року подорожчали на 13,1%.


Як інформує “biz.today.ua”, за даними Держстату, максимально збільшився тариф на електроенергію. Так, минулого року споживачі отримували її за двома тарифами. При використанні до 150 кВт-год на місяць стягувалася плата у розмірі 1,44 грн/кВт-год, а за більшого об’єму – 1,68 грн/кВт-год. У червні 2023 року світло подорожчало на 69,7% – до 2,64 грн/кВт-год.

Не так значно зріс тариф на збирання сміття – на 8,7%.

Утримання та ремонт житла подорожчали на 3,9%, послуги з управління багатоквартирними будинками – на 2,7%. Вартість водопостачання підскочила на 0,8%, а каналізації – на 0,7%.

Тарифи на газ гарячої води та опалення залишилися без змін. Відомо, що на ці послуги поширюється мораторій. Він діятиме протягом усього військового періоду, а також півроку після його скасування.

Читайте також:  “Став батьком і збирає в Польщі полуницю”: Куди пропав скандальний Леонід Черновецький?

Нагадаємо, що українці отримують газ за різними тарифами. Більшість споживачів обслуговує “Нафтогаз” (98%). Його клієнти платять за 7,96 грн за кубометр.

Максимальний тариф – 9,99 грн/кубометр. Його надає ТОВ “РІТЕЙЛ СЕРВІС” ТМ “Світлогаз”.

Окремо стягується план за доставку газу. Вона також відрізняється залежно від регіону.

Громадяни побоюються подальшого підвищення тарифів. За даними Нацбанку, до 2025 року цього не станеться. Точно можна стверджувати, що вартість газу залишиться незмінною до кінця опалювального сезону. Про це повідомили постачальники блакитного палива.

The post В Україні зросли тарифи на комуналку: з’ясувалося, яка послуга подорожчала найбільше first appeared on UA-IN.

Запис В Україні зросли тарифи на комуналку: з’ясувалося, яка послуга подорожчала найбільше спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: