facebook

“В Україні з’явиться третя платіжка за газ”: усі потрібні документи вже ухвалили

В Україні ухвалено всі нормативно-правові акти для запровадження третьої платіжки за газ. Фінальним ухваленим документом став Типовий договір на технічне обслуговування, який регулятор затвердив 5 грудня 2023 року.


Як інформує “Obozrevatel”, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесла відповідні зміни до Кодексу газорозподільних систем.

Відповідно до внесених змін до Кодексу, оператори газорозподільних систем у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою повинні забезпечити “приведення чинних договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку у відповідність до Типового договору”.

Крім того, оператори газорозподільних систем повинні проінформувати співвласників багатоквартирного будинку про укладення договору за формою Типового договору “шляхом розміщення відповідної інформації в рахунках на оплату послуг розподілу природного газу в місяці, в якому укладено цей договір”.

Нагадаємо, Типовий договір не передбачає підпису обох сторін. Фактом його укладання вважається надання самої послуги з розподілу газу. Тобто якщо ви офіційно не від’єдналися від газопостачання, такий типовий договір поширюватиметься і на вас.

Читайте також:  Зеленський пообіцяв реформаторські законопроекти для розвитку малого та середнього бізнесу

Отже, нарахування плати за ТО внутрішніх мереж у багатоповерхівках виходить на фінішну пряму. Незабаром люди почнуть отримувати платіжки з новою графою. Умовами Типового договору, що вже діє на сьогодні, передбачено, що плата за ТО внутрішньобудинкових мереж здійснюється замовником один раз на рік відповідно до складеної оператором ГРМ кошторисної вартості.

The post “В Україні з’явиться третя платіжка за газ”: усі потрібні документи вже ухвалили first appeared on UA-IN.

Запис “В Україні з’явиться третя платіжка за газ”: усі потрібні документи вже ухвалили спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: