facebook

Українці висловились, як треба карати корупціонерів: результати опитування

Соціологи поцікавилися в українців, як потрібно карати корупціонерів: за законами, навіть якщо повільно, чи якомога швидше, навіть якщо з порушенням законів.


Більшість українців (55% опитаних) виступають за покарання корупціонерів навіть з порушенням законів. Це тривожна тенденцієя, адже суперечить розбудові сучасної європейської правової держави.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Опитування КМІС та інших компаній демонструють, що після початку повномасштабної війни проблема №1 для українців – корупція.

Так, у грудні в Україні було проведене соцопитування щодо механізму покарання корупціонерів. За результатами опитування, більше половини українців – 55% – хочуть якомога швидшого покарання корупціонерів, навіть якщо це буде через порушення законів. За покарання за законом, навіть якщо це займе багато, виступили 42% опитаних. Ще 3% не визначилися зі своїм поглядом.

Що менше українці довіряють судам, то більшою є вимога карати якомога швидше навіть з порушенням закону. Так, серед опитаних, які довіряють судам, 41% виступають за якомога швидше покарання. А серед респондентів, які не довіряють судам, за якомога швидше покарання висловилися 63%. Схожа тенденція простежується і щодо довіри поліції.

Читайте також:  “Погрожував кандидату і його родині”: Пашинський “саботує” вибори у своєму окрузі. На користь соратника Порошенка

Водночас щодо довіри до президенти тенденція протилежна. У цьому випадку на якомога швидшому покаранні корупціонерів наполягає більше тих, хто довіряє главі держави.

“Корупція лишається одним із найбільших подразників в українському суспільстві. На тлі критично низької довіри судам і прокуратурі все більше українців не будуть бачити легальних шляхів досягнення справедливості. Кожна наступна гучна корупційна справа буде сприйматися ще більш емоційно, а без належної каналізації справедливого громадського обурення наростатиме деструктивне невдоволення, яке розхитуватиме українське суспільство”, – прокоментував результати опитування виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

The post Українці висловились, як треба карати корупціонерів: результати опитування first appeared on UA-IN.

Запис Українці висловились, як треба карати корупціонерів: результати опитування спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: