facebook

“З 1 січня зростуть пенсії та зарплати в Україні”: ці українці можуть розраховувати на покращення рівня життя

В Україні з 1 січня 2024 року зросте прожитковий мінімум, а разом із ним мінімальні пенсії та зарплати. У Пенсійному фонді нагадали, яке підвищення чекає на українців, і хто отримає свої підвищені виплати не після Нового року, а лише з 1 березня.


Як інформує “biz.today.ua”, у бюджеті України встановлено розміри прожиткових мінімумів для основних соціальних та демографічних груп населення з 1 січня на рівні:

загальний показник прожиткового мінімуму – 2920 грн;

для осіб, які втратили працездатність – 2361 грн;

для працездатних осіб – 3028 грн.;

для дітей віком до 6 років – 2563 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 грн.

Мінімальна заробітна плата наступного року підвищиться двічі – з 1 січня (до 7100 гривень), а з 1 квітня – до 8000 гривень.

Також у Держбюджеті йдеться про підвищення мінімальних пенсій за віком та доплат за стаж. Незалежно від того, чи працює особа чи ні, їй автоматично перерахують розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, що базуються на величині прожиткового мінімуму. Проте, прогнозоване підвищення з 1 січня буде не для всіх пенсіонерів.

Читайте також:  Буде хляпа і болото: прогноз погоди на вихідні

Мінімальна пенсія українців зросте до 2 361 гривень на місяць, але лише з 1 березня, коли розпочнеться індексація та пенсії підвищуватимуть усім категоріям пенсіонерів. З 1 січня пенсії підвищать лише тим пенсіонерам, яким виповнилося 65 років, та які мають повний страховий стаж (30 років жінки та 35 років чоловіка). Їхня мінімальна пенсія зросте до 2840 гривень (за коефіцієнтом 40% від мінімальної зарплати).

The post “З 1 січня зростуть пенсії та зарплати в Україні”: ці українці можуть розраховувати на покращення рівня життя first appeared on UA-IN.

Запис “З 1 січня зростуть пенсії та зарплати в Україні”: ці українці можуть розраховувати на покращення рівня життя спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: