facebook

“Пенсія зникне у цих українців, які не встигли до 31 грудня”: у громадян, які не пройшли ідентифікацію, не буде виплат

Українські пенсіонери, які належать до внутрішньо переміщених осіб, мали пройти фізичну ідентифікацію в Ощадбанку до 31 грудня 2023 року. Тобто вони повинні були особисто з’явитися в одне з відділень Ощадбанку, щоб засвідчити, що вони живі.


Як інформує “biz.today.ua”, пенсіонерам, які належать до категорії внутрішньо переміщених осіб, продовжили термін фізичної ідентифікації в Ощадбанку. Вони матимуть змогу пройти її до 31 березня 2024 року. Водночас, деяким пенсіонерам гроші на картки не приходитимуть.

Уряд ухвалив постанову, якою термін фізичної ідентифікації продовжено до кінця березня 2024 року. Про це повідомила прес-служба Мінреінтеграції.

Крім того, для тих, хто з яких-небудь причин не може з’явитися особисто, передбачено ідентифікацію онлайн. Вимога щодо фізичної ідентифікації стосується внутрішніх переселенців, які набули статусу ВПО ще до початку повномасштабної вони, тобто до 24 лютого 2022 року. У разі непроходження цієї перевірки припиняється виплата пенсії.

Однак через різні обставини не всі пенсіонери зуміли пройти фізичну ідентифікацію в Ощадбанку до кінця 2023 року. Тому уряд вирішив продовжити термін для проходження цієї процедури ще на три місяці. Таким чином, громадянам, які не пройшли ідентифікацію, автоматично продовжили і виплату пенсії ще на три місяці.

Читайте також:  Ще занадто юні, щоб судити: у Миколаєві двоє дітей по-звірячому згвалтували інваліда

Цією постановою також передбачено, що нарахування пенсій продовжуватимуть таким громадянам навіть у тому випадку, якщо з їхніх персональних рахунків не було зроблено жодної видаткової операції протягом півроку (зазвичай у цьому випадку згідно із законом нарахування пенсії припиняють).

“Однак із 1 січня 2024 р. у таких випадках пенсії не перераховуватимуться на рахунки їхніх отримувачів до проходження ними фізичної ідентифікації”, – йдеться у повідомленні прес-служби.

Але як тільки вони пройдуть ідентифікацію, надходження пенсії на їхні рахунки одразу відновлять.

The post “Пенсія зникне у цих українців, які не встигли до 31 грудня”: у громадян, які не пройшли ідентифікацію, не буде виплат first appeared on UA-IN.

Запис “Пенсія зникне у цих українців, які не встигли до 31 грудня”: у громадян, які не пройшли ідентифікацію, не буде виплат спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: