facebook

Мільйон снарядів для України: у Євросоюзі зробили потужну заяву

Що про це відомо


В Європейському союзі обіцяють весною виготовити один мільйон артилерійських снарядів для України. Цю інформацію надали на брифінгу в Брюсселі представники Єврокомісії – прес-секретар з питань внутрішнього ринку, оборонної промисловості та космосу Йоханна Бернсель та представник з питань закордонних справ і політики безпеки Європейської комісії Петер Стано.

За словами Бернсель, Єврокомісія впевнена в тому, що виробничі потужності європейської оборонної промисловості дозволять досягти поставленої мети до весни і виготовити необхідну кількість снарядів.

Про це повідомляє сайт Уніан.

Спікери Єврокомісії повідомили, що Європейський союз планує виготовити один мільйон артилерійських снарядів для України до весни. Бернсель вказала, що вони впевнені в досягненні річних виробничих потужностей європейського оборонного промислового комплексу для виготовлення цієї кількості снарядів. Вона не надала конкретних дат щодо поставок в Україну.

З іншого боку, Стано зазначив, що до кінця 2023 року Україну вже забезпечено понад 300 тисячами снарядів для наземних установок та 3 300 ракет. Він додав, що мається щонайменше 180 тисяч снарядів, щодо яких було оформлено замовлення станом на кінець грудня, і ця кількість зростає зараз згідно з укладеними контрактами.

Читайте також:  Науковці виявили позитивний вплив відеоігор на мозок дітей

Він зазначив, що більше поставок снарядів та виконання контрактів знаходяться в процесі, оскільки це пов’язано зі спільними закупівлями. Зокрема, більше 20 рамкових контрактів вже реалізовані для надання Україні принаймні 180 тисяч снарядів.

Ці цифри будуть зростати в найближчі тижні, він підкреслив, що надання Україні одного мільйона снарядів є політичним завданням.

Президент України Володимир Зеленський висловив надію на укладення чітких контрактів із строками постачання обіцяного мільйона артилерійських снарядів калібру 155 мм, які були обіцяні країнами Європейського Союзу. На початку минулого року держави-члени ЄС домовилися передати Україні ці артилерійські боєприпаси до березня 2024 року.

The post Мільйон снарядів для України: у Євросоюзі зробили потужну заяву first appeared on UA-IN.

Запис Мільйон снарядів для України: у Євросоюзі зробили потужну заяву спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: