facebook

В Україні жінки можуть безкоштовно навчитися кермувати вантажівкою: що відомо

Українки кажуть, що вміння кермувати вантажівкою зараз є важливим.


В Україні зростає кількість жінок, які хочуть навчитися кермувати вантажівкою. Тепер усі можуть навчатися безкоштовно, спеціальну програму фінансує уряд Швеції. Тож кожна жінка з будь-якого регіону України може заповнити анкету і відтак – подати заявку.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Вікторії Ковцун.

Як навчають кермувати вантажівкою
Ірина розповідає, що у тренувальному таборі живе останні два тижні, адже щодня вчиться кермувати вантажівкою. Вона, як і ще 11 дівчат, – учасниці спеціальної програми, за якою навчають водити вантажівки. Програма безкоштовна і фінансована шведським урядом. Для участі треба було заповнити спеціальну заявку, тож вона пройшла відбір і залишила на кілька тижнів роботу чергової в метро, щоб опановувати нову професію

Щодня Ірина продовжує навчатися і після 20 годин за кермом каже – легко справляється з кількатонною автівкою. Розповідає, що коли наважилася на таке навчання, багато знайомих її відмовляли, адже не вірили, що вона впорається.

Вікторія – з Івано-Франківська, і водіння вантажівки від початку повномасштабної війни стало для неї обов’язковим вмінням.

“Потрібно було з’їздити за кордон по гуманітарну допомогу для військових, тоді от виникла думка, що я буду вчитися, тому що це є потреба”, – каже вона.

Читайте також:  Дитина померлої з міського пологового на апараті штучної вентиляції легень

Її син нині на фронті, а вона волонтерить. Каже, всі близькі та друзі її підтримали. За спеціальністю Вікторія бухгалтерка. Втім, каже, якщо доведеться, вона готова змінити професію, щоб допомагати армії.

Українки можуть отримати роботу після навчання
Жінки з різних куточків України приїжджають до табору, щоб навчатися практиці. Крім навчань кермуванню, у них були тренінги з домедичної допомоги та сесії з психологами, а також екскурсії на підприємства, де потрібні водійки вантажівок. Керівниця проєкту розповідає, що цьогоріч планують випустити щонайменше три сотні нових фахівчинь з кермування вантажівками.

“Головна умова, щоб мотивовані далі піти і працювати. Саме професія водійки вантажного авто може допомогти в будь-яких індустріях на зараз, бо логістика – це такі наші вени й артерії країни, і я думаю, що це дуже важливо”, – каже Єва Татарова, програмна менеджерка навчального проєкту.

Після завершення навчання кермуванню дівчата підуть на практичний іспит та отримають права категорії С.

The post В Україні жінки можуть безкоштовно навчитися кермувати вантажівкою: що відомо first appeared on UA-IN.

Запис В Україні жінки можуть безкоштовно навчитися кермувати вантажівкою: що відомо спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: