facebook

“Дитина війни”: які пільги на комуналку призначаються

Всі деталі


“Діти війни” можуть отримати знижку на комунальні послуги
Надання знижки на оплату комуналки особам, які мають статус “Дитина війни”, мають свої особливості: не всім призначаються такі пільги . Про обмеження пише портал “На пенсії”.

Для осіб зі статусом “Дитина війни” надається знижка на комунальні послуги у розмірі 25%, але пільга діє лише для тих, хто має низький дохід. Наразі розмір податкової пільги становить 4240 гривень, це середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні півроку на одного члена сім’ї.

Це означає, що дохід сім’ї можна підрахувати, склавши всі доходи кожного її члена за 6 місяців, далі розділити суму, що вийшла, на 6, а також на кількість усіх членів цієї сім’ї. Далі особі зі статусом “Дитина війни” необхідно звернутися до Пенсійного фонду за підтвердженням низького рівня доходу. У разі підтвердження йому буде надано знижку на комуналку, яка діятиме протягом 12 місяців.

У доходи одержувача пільги враховуються його зарплата, пенсія, стипендія, дохід від підприємництва, грошове забезпечення, будь-яка допомога, що виплачується фондами соцстрахування, та соціальні допомоги. Винятки становлять усі види одноразових виплат, враховуючи одноразову допомогу при народженні чи усиновленні дітей та виплату на поховання.

У випадках, коли в сім’ї проживає працездатна особа, яка не працює і не має доходу, за винятком солдатів строкової служби та студентів, то у розрахунку сукупного доходу сім’ї необхідно врахувати щомісячний дохід, який відповідає встановленому прожитковому мінімуму. Нині це 3028 гривень.

Читайте також:  У МОН повідомили, коли зможуть відкрити дитячі садки

У ситуації, коли хтось із сім’ї є ФОП, що сплачує єдиний податок, у сукупний дохід сім’ї необхідно врахувати:

ФОП І групи – один прожитковий мінімум;
ФОП II групи – два прожиткові мінімуми;
ФОП III групи – три прожиткові мінімуми.
Для отримання знижки на комунальні послуги необхідно підготувати такі документи:

Заяву про внесення відомостей до ЄДАРП;
заяву про надання пільг щодо оплати ЖКП;
копію паспорта;
копію довідки ІПН;
копію трудової книжки;
довідки про доходи за останні 6 місяців (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги);
довідку з Податкової служби про доходи та податки (за відсутності доходів);
декларацію про доходи сім’ї пільговика, крім сімей, які складаються з непрацездатних осіб та отримують лише пенсію та/або соціальну допомогу.
При наданні всіх копій документів необхідно мати із собою та їх оригінали. За рік для продовження пільги необхідно буде надати лише декларацію та довідки про доходи.

 

The post “Дитина війни”: які пільги на комуналку призначаються first appeared on UA-IN.

Запис “Дитина війни”: які пільги на комуналку призначаються спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: