facebook

День матері: коли відзначатимемо це свято цього року

У багатьох країнах світу, включаючи Україну, День матері відзначають у другу неділю травня згідно з Указом Президента України від 1999 року. У 2024 році це свято припадатиме на 12 травня.


Історія свята

Історія цього свята почалася у 1908 році, коли молода американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала відзначати день на пам’ять про свою матір, яка рано померла. Вона наполегливо зверталася з листами до державних і законодавчих органів, а також до видатних особистостей, пропонуючи встановити один день на рік для вшанування матерів. Благодаря її зусиллям у 1910 році штат Вірджинія першим офіційно визнав День Матері святом.

Цей день втілює в собі вічну прихильність до материнської величі, що передається з покоління в покоління, бо для кожної дитини її мати – найважливіша людина.

Святкування Дня матері співпадає з місяцем, присвяченим Пресвятій Богородиці, що дає можливість вірянам звертатися до Божої Матері за заступництвом і допомогою, а також висловити подяку за безкорисливу любов матерів.

Читайте також:  “Мільйони для шоколадної леді?”: Фінансування фонду Марини Порошенко збільшено вдвічі.

Травень, початок весни, символізує час оновлення, коли Мати-Природа оживляє землю яскравими барвами квітів. Цей символізм відображає самовідданість і турботу, які характеризують материнську любов і які відзначаються в цей день. Український народ особливо шанує Діву Марію, яка завжди займала важливе місце в його культурі та свідомості.

The post День матері: коли відзначатимемо це свято цього року first appeared on UA-IN.

Запис День матері: коли відзначатимемо це свято цього року спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: