facebook

Пенсії по інвалідності-2024: особливості призначення та розміри виплат

 

Пенсії по інвалідності-2024: особливості призначення та розміри виплатПенсія по інвалідності призначається особам, яким установлено інвалідність. Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи. Про це розповіли ПФУ.

Особливості призначення пенсії по інвалідності

Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності, за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на неї чи після її припинення.

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

Читайте також:  “Не залишилося їжі та води, і 7 роту всю роз**чили”: ЗСУ взяли в кільце окупантів на Харківщині (перехоплення)

Особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію залежно від групи інвалідності, за наявності певного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією.

The post Пенсії по інвалідності-2024: особливості призначення та розміри виплат first appeared on UA-IN.

Запис Пенсії по інвалідності-2024: особливості призначення та розміри виплат спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: