facebook

У конгресі хочуть надати Україні статус головного союзника США поза НАТО

Конгресмени зареєстрували відповідний законопроект.

У Палаті представників Конгресу США з’явився законопроект, який передбачає надання Україні статусу головного союзника поза НАТО.


Про це повідомляє посольство України у США.

Проект закону  “Про надання підтримки Україні для захисту її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності” спрямований на посилення обороноздатності України. Серед засобів, які пропонують конгресмени – передача Києву озброєнь, продаж летальних оборонних засобів ЗСУ, а також зміцнення спроможностей України протистояти російським кібератакам.

Пропонується доповнити перелік озброєнь, які можуть передати Україні, протитанковими, протикорабельними та протиповітряними системами.

“Законопроект передбачає можливість надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО на період від часу набуття даним документом чинності до вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Такий статус може бути використаний для спрощення процедури передачі Україні оборонних засобів”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:  Зникнення лікарняних листів: Як українцям тепер брати «відгул»?

Співавторами законопроекту виступили керівники Комітету із закордонних справ, конгресмен-демократ Еліот Енгель та республіканець Майкл Маккол, а також голова та співголова Підкомітету щодо Європи, Євразії, енергетики і довкілля даного Комітету, демократ Віліам Кітінг та республіканець Адам Кінзінгер.

Джерело.Категорії: