facebook

“Київського патріархату ніколи не було!” Варфоломій зробив гучну заяву

Вселенський Патріарх Варфоломій на зустрічі з українськими журналістами у Стамбулі заявив, що Київського патріархату не існує і ніколи не існувало.

Про це повідомив глава Національної ради журналістів України Сергій Томіленко, опублікувавши текст виступу патріарха на своїй сторінці у Facebook.


Варфоломій висловив підтримку Україні та Православній церкві України.

За його словами, Філарет був відновлений до єпископської гідності як колишній Митрополит Київський.

“Так званий Патріархат Київський не існує і ніколи не існував. Ми також сповідуємо, що тепер, після надання автокефалії, це відповідальність Головного єпископа Православної церкви України його високопреосвященства Епіфанія керувати історичною церквою, зміцнювати єдність українського народу, сповідуючи християнські цінності, засновані на Євангелії і користуватися даром свободи, як засобом поширювати Добру Новину Нового Заповіту”, — заявив Вселенський Патріарх.

За його словами, надання автокефалії ПЦУ не було пов’язане з політикою або геополітикою.

Читайте також:  Заборонять займатись сексом та цілуватись: у Німеччині розповіли, за яких умов почнуться футбольні матчі

“Це було найбільше пастирською турботою про справедливість, духовну справедливість. Десятиліттями, якщо не століттями, Україна не могла насолоджуватися повною свободою від зовнішнього впливу, особливо від Російської держави”, — підсумував Варфоломій.

Наприкінці минулого тижня у Стамбулі Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з українськими журналістами та наголосив…

Опубліковано Sergiy Tomilenko Неділя, 2 червня 2019 р.

Джерело.