facebook

Команда Зеленського: кого і на які посади призначив президент

Провідні посади в АП дісталися діловим партнерам і членам штабу переможця виборчих перегонів

Починаючи з вівторка, 21 травня, новий президент України Володимир Зеленський очікувано почав видавати укази про призначення на посади згідно зі своїми повноваженнями, визначеними Конституцією для президента.


Новини “Сьогодні” стежать за всіма кадровими призначеннями нового українського лідера.

3 червня

16:49 Другий президент (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма призначений представником України в тристоронньої контактній групі на переговорах у Мінську з врегулювання ситуації на Донбасі. Відповідне розпорядження чинного глави держави опубліковано на сайті президента.

16:06Володимир Зеленський призначив Федора Веніславського представником глави держави в Конституційному суді України.

Відповідний указ №351/2019 від 3 червня 2019 року оприлюднено на сайті президента України.

14:04 Президент Володимир Зеленський призначив журналістку Юлію Мендель прес-секретарем Глави держави.

Відповідний указ №350/2019 від 3 червня 2019 року оприлюднено на сайті президента України в понеділок.

31 травня

16:15 Президент Володимир Зеленський звільнив ще двох чиновників СБУ. Указом №342 він звільнив Віталія Малікова з посади першого заступника голови Служби безпеки України, а наступним указом №343 – звільнив його ж від виконання обов’язків керівника Антитерористичного центру при СБУ.

Крім того, указом №344 глава держави звільнив Олега Валендюка з посади начальника Головного управління СБУ в Києві та Київській області.

15:32 Президент Володимир Зеленський змінив склад Ради національної безпеки і оборони (указ №340/2019).

Він ввів до складу РНБО першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ Івана Баканова, главу АП Андрія Богдана, секретаря РНБО Олександра Данилюка.

Крім того, до РНБО увійшли міністр фінансів Оксана Маркарова, заступник голови АП Вадим Пристайко та Руслан Рябошапка та начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак. У свою чергу, зі складу РНБО виведені Ігор Райнін, Олександр Турчинов, Віктор Муженко та Юрій Стець.

11:36 Президент Володимир Зеленський звільнив Григорія Остафійчука з посади начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України (указ №341/2019).

29 травня

19:55 Президент Володимир Зеленський прийняв низку указів, що стосуються звільнень і призначень в Управлінні державної охорони України

Так, одним указом з посади начальника УДО був звільнений Віктор Гелетей, а другим на цю посаду призначений Олексій Оцерклевич, підполковник Збройних сил України, ветеран АТО, заступник командира 1-го механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади за часів боїв за Донецький аеропорт.

Двома наступними указів Володимир Дахнівський був звільнений з посади першого заступника начальника УДО і призначений В’ячеслав Штучний.

Ще одним указом на посаду заступника начальника Управління – начальника Служби безпеки президента України УДО був призначений Максим Донець.

28 травня

17:22 Президент України Володимир Зеленський указом №328/2019 призначив заступником глави своєї адміністрації керівника “Офісу ефективного регулювання” Олексія Гончарука.

Глава держави також призначив виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка своїм позаштатним радником. Указ президента України №330/2019 від 28 травня 2019 року було оприлюднено на президентському сайті.

16:22 Глава держави перевів свого економічного радника в новий статус. Президент України Володимир Зеленський видав довгоочікуваний указ №327/2019, яким призначив екс-міністра фінансів Олександра Данилюка секретарем Ради національної безпеки і оборони.

23 травня

12:51 Президент Володимир Зеленський звільнив Юрія Артеменка з посади члена НКРЗІ, крім того, глава держави скасував укази п’ятого президента Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка та звільнення Артеменка з Нацради з телерадіо.

19:12 Мін’юст зажадав від АП дані про люстраційну перевірку Андрія Богдана, глави Адміністрації президента. При цьому заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що в разі невиконання вимог закону остаточне рішення прийме суд.

13:03 Президент Зеленський прийняв два нових кадрових рішення. Валерій Сушкевич та Вадим Свириденко зберегли свої посади

Читайте також:  Затримали вбивць Аміни Окуєвої: перші подробиці (відео)

09:13 Президент провів кадрові призначення. Не всі з них сприйняті однозначно. Детальніше в матеріалі “Сьогодні”: “Професіонали та аматори: кого привів до влади Зеленський”

07:00 “Сьогодні” зібрали досьє на членів команди президента Зеленського, зокрема і на тих, хто був призначений на посади.

02:36 В Адміністрації президента розглядають варіант призначення головою Служби зовнішньої розвідки Владислава Бухарева. Рішення остаточно ще не затверджено і перебуває у стадії обговорення, але ймовірність його ухвалення дуже висока.

22 травня

19:14 В Мін’юсті пояснили, чому Богдану не можна бути главою Адміністрації президента. Як розповів заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, чиновнику часів президентства Віктора Януковича Андрію Богдану заборонено займати державні посади до 2024 року.

18:36 Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль пояснила відмову від роботи в адміністрації Зеленського. За її словами, вона хоче продовжувати займатися тим, що дуже любить, – захистом інтересів України в міжнародній політиці.

17:52 Президент Володимир Зеленський призначив екс-главу місії України при НАТО Вадима Володимировича Пристайка заступником глави Адміністрації президента (указ №317/2019).

12:30Володимир Зеленський призначив керівника ТОВ “Квартал 95” Івана Баканова першим заступником голови Служби безпеки України – начальником головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ.

Відповідний указ президента України №316/2019 від 22 травня 2019 року оприлюднено на сайті глави держави.

10:00 Володимир Зеленський призначив представником президента України в Кабінеті міністрів України екс-члена НКРЕКП Андрія Геруса, який раніше потрапив під люстрацію, згідно з законом про очищення влади, ухваленим 2014 року.

Відповідний Указ президента №314/2019 про призначення Андрія Геруса опублікований на сайті АП 22 травня 2019 року.

02:31 Олена Зеркаль відмовилася від посади заступника голови Адміністрації президента. Точної причини відмови Зеркаль джерела не називають.

21 травня

20:29 Новопризначений глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що на пост секретаря РНБО розглядають кандидатуру Олександра Данилюка, якого торік звільнили з посади міністра фінансів.

19:51 Указом №304/2019 він призначив свого радника Андрія Йосиповича Богданаглавою Адміністрації президента. Богдан відомий тим, що був урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова (2010-2014). Заслужений юрист України.

Наступним указом (указ №305/2019) він призначив свого ділового партнера – сценариста і продюсера, директора “Студії Квартал-95” – Сергія Нахмановича Шефіра першим помічником президента України.

Першим заступником голови Адміністрації президента став виконавчий продюсер “95 кварталу” Сергій Володимирович Трофимов (указ №306/2019).

Заступником глави Адміністрації президента був призначений сценарист серіалів і кінофільмів студії “Квартал 95” Юрій Юрійович Костюк (указ №307/2019).

Заступником глави Адміністрації президента був призначений радник Зеленського Руслан Георгійович Рябошапка (указ №308/2019). Він відомий тим, що був заступником директора Департаменту юридичного забезпечення секретаріату Кабміну Азарова (2011-2013).

Заступником глави Адміністрації президента стала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції в урядах Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана Олена Володимирівна Зеркаль (указ №309/2019).

Заступником глави Адміністрації президента був призначений власник продакшн-студії GoodMedia, яка знімала агітаційні ролики Зеленського, медійник Кирило Владленович Тимошенко (указ №310/2019).

Крім того, Зеленський зробив низку призначень своїх помічників і представників.

Так, помічником президента був призначений юрист-міжнародник, продюсер і кінорежисер Андрій Борисович Єрмак (указ №311/2019).

Радником президента і представником президента у Верховній Раді призначений юрист, ідеолог штабу Зеленського Руслан Олексійович Стефанчук (указ №312/2019).

Позаштатним радником президента призначений куратор digital-кампанії Зеленського, який просував кандидата в соцмережах, Михайло Альбертович Федоров (указ №312/2019).

19:08 Зеленський видав низку указів, якими змінив керівництво Генштабу ЗСУ, звільнивши Віктора Муженка (№301/2019) і призначивши на цей пост Руслана Хомчака (№302/2019).

Джерело.