facebook

Відновити справедливість! Зеленський планує відмінити закон, підписаний Порошенком

У понеділок, 10 червня, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради два законопроекти – про ринок електроенергії та про альтернативні джерела енергії.

Про це у Facebook написав голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.


За його словами, йдеться про такі законопроекти:

№10376 – зміни до ЗУ “Про ринок електричної енергії”, що передбачає відтермінування введення нового ринку електроенергії до 1 липня 2020 року.

“На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік” – написав Герус.

І додав, що разом із тим планується розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін.

Читайте також:  Олена Зеленська в червоному викликала фурор в Кончі-Заспі: яскраві фото

№10375 – зміни до ЗУ “Про альтернативні джерела енергіі”. Цими змінами пропонується відновити “зелений” тариф домогосподарствам, які мають домашні наземні СЕС потужністю до 30 кВт.

“Обнулення таких тарифів дрібним електростанціям українців, які інвестували свої заощадження у домашні СЕС, є дуже несправедливим. Але такий закон, на жаль, був прийнятий та підписаний попереднім президентом Порошенком. Тому зараз президент Зеленський ініціює, щоб парламент виправив таку помилку та відновив справедливість”, – написав експерт.

Він підкреслив, що “зелені” тарифи мають бути, насамперед, не для олігархів, а для звичайних українців, які будуть утворювати середній клас та зменшувати роль енергетичних монополій.

Обидвом законопроектам був присвоєний статус невідкладних, додав експерт.

Джерело.Категорії: