facebook

Скасував 161 указ: Зеленський влаштував масштабну чистку

Глава України Володимир Зеленський скасував більш ніж 150 указів, виданих його попередниками, першими трьома президентами Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком, а також екс-президентом Віктором Януковичем.

Відповідне рішення ухвалив він у четвер, 20 червня. Укази №416/2019, №418/2019 і №419/2019, що скасовують попередні, з’явилися на сайті глави держави.


Так, документи 1991-2001 років, які втрачають силу, мають переважно економічний характер. Серед них: “Про заходи щодо лібералізації експортної політики в Україні”, “Про вдосконалення валютного регулювання”, “Про встановлення рентної плати за нафту і природний газ, що видобуваються в Україні”, “Про державне регулювання відносин у сфері торгівлі”, “Про введення марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби”, “Про шкільну форму для учнів середніх навчальних закладів” та інші.

Підписані пізніше, більшість в 2011-2013 роках, – адміністративні. В основному вони стосуються організації діяльності держустанов: міністерств, служб, агентств та фондів.

Примітно, що майже всі укази були видані за часів президентства Кучми і Януковича. Скасовуються тільки 8 документів Кравчука і 1 – Ющенка. Під роздачу потрапив і один указ п’ятого президента України Петра Порошенка.

Як уточнила прес-секретар Зеленського Юія Мендель у Facebook, він скасував укази для дерегуляції та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

Читайте також:  Зеленський призначив Абромавичуса в "Укроборонпром"

Зокрема, відмінено був штраф у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми за порушення касової дисципліни, а також мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів.

“Ринок нотаріальних послуг є дуже конкурентним, а наявність такого “бонусу” його викривляла і приводила до виникнення “сірого” ринку, коли якась частина платежу повертається клієнтові “під столом”, – підкреслила Мендель.

Вона зазначила, що вартість оформлення угод з нерухомістю тепер повинна знизитися.

Дерегуляція і створення сприятливих умов для ведення бізнесу є одним з пріоритетів команди Президента. Сьогодні він…

Опубліковано Юлією Мендель Четвер, 20 червня 2019 р.

Джерело.Категорії: