facebook

Невже припинять? Президент Зеленський вніс у парламент проект закону проти кнопкодавства

На сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект, яким президент Володимир Зеленський пропонує забезпечити персональне голосування народних депутатів.

Володимир Зеленський 21 червня вніс до парламенту законопроект №10 394 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами.


Президент визначив його як невідкладний, але текст документа поки відсутній на сайті Ради.

Законопроект називається “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України”.

Раніше в Адміністрації президента заявляли про підготовку законопроектів щодо кримінальної відповідальності за кнопкодавство та відповідальності за прогули засідань.

Наразі в Раді також є законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за кнопкодавство, який у червні 2018 року зареєстрував депутат від фракції “Народний фронт” Леонід Ємець.

Читайте також:  “Сусіди почули пронизливий крик”: У Польщі жорстоко вбили молодого українця. Всього 24 роки

Нагадаємо, що депутат Верховної Ради Антон Яценко став головним “кнопкодавом” 2018 року.

Нагадаємо, “кнопкодавство” заборонено Конституцією України, але відповідальності за це українське законодавство не передбачає. За минулої влади неперсональне голосування було головним інструментом забезпечення достатньої кількості голосів для прийняття законопроектів. Після революції число зафіксованих випадків “кнопкодавства” зменшилося, але як явище не зникло.

Наприкінці 2018 року Управління справами Верховної Ради оголосило тендер на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту залу пленарних засідань парламенту із заміною системи електронного голосування. Передбачається, що вона буде забезпечувати візуальний контроль перебування депутатів на робочому місці за допомогою відеоспостереження, а також функцію персонального голосування з використанням ID-картки.

Джерело.