facebook

Фахівці розповіли, як відрізнити пневмонію від застуди

Медики попереджають, що позалікарняною пневмонією можна заразитися де завгодно і коли завгодно.
Приблизно в половині випадків пневмонію викликають бактерії, а в іншій половині — віруси. Найпоширеніший тип пневмонії викликається бактеріями Streptococcus pneumoniae, що належать до того ж сімейства, що викликає у людей ангіну. За словами доктора медицини Нормана Едельмана, старшого наукового радника Американської асоціації легень, пневмонія розвивається, коли пригнічуються захисні сили організму. Повідомляє GreenPost з посиланням на журнал Prevention.

Доктор Едельман констатує, що пневмонією можна заразитися безліччю різних способів: від вдихання шкідливих парів до проживання в будинку з цвіллю. В цілому її можна розділити на дві різні категорії: позалікарняна і лікарняна.


«Пневмонії можна заразитися де завгодно і коли завгодно. Її бактеріальна і вірусна різновиди дуже заразні — ви можете інфікуватися від чийогось випадкового кашлю або чхання, випивши з чужої чашки або недостатньо ретельно миючи руки», – попередив доктор.

7 ознак того, що у вас може бути пневмонія

Вчений зазначає, що пневмонія зовні може нагадувати застуду. Він вказав на її найбільш поширені ознаки:

Читайте також:  МОЗ назвало регіони-лідери за приростом випадків COVID-19 за добу

кашель,
задишка,
біль у грудях, що відчувається при диханні або кашлі,
збільшення виділення мокроти зеленого, сірого або жовтого кольору,
висока температура,
нудота, блювота або діарея,
втома.
Як відрізнити пневмонію від застуди

Коли виникає застуда, біль в горлі або нежить, кашель або жар, зазвичай проходять досить швидко. При пневмонії ці симптоми залишаються тривалий час, або навіть стають більш серйозними.

«Всі ми часом застуджуємося і кашляємо. Якщо ваш стан досить легкий, ви можете почекати тиждень, перш ніж звернутися до лікаря. Але якщо стає гірше, потрібно негайно звертатися до медустанови. Погіршення означає значне підвищення температури, сильні головні болі, а також сильний біль в грудях», – наголошує лікар Едельман.

Такого правила він радить дотримуватися людям, котрі вважають, що у них коронавірус. У цьому випадку болі в грудях, труднощі з диханням, відчуття швидкого погіршення в самопочутті є серйозним приводом для звернення до лікарів.

Джерело.Категорії: