facebook

Нові правила для призовників в Україні: кого торкнуться зміни у військовому обліку

Кабмін у своїй постанові врахував досвід, набутий від початку повномасштабної війни.


Кабмін України постановою №1487 від 30 грудня затвердив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Уряд, зокрема, передбачив створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, змінив правила обліку призовників, які перебувають за кордоном, та жінок.

Експерти детально розповіли, які саме новації прописані в документі.

Зокрема, юрист у питаннях армії та проходження військової служби Олександр Золотухін в ефірі “24 каналу” зазначив, що Кабмін у постанові від 30 грудня врахував досвід, набутий від початку повномасштабної війни в Україні.

“Кабмін зробив відповідні висновки, як має відбуватися оповіщення людей, як вручати повістки, контролювати – стоїть людина на військовому обліку чи не стоїть. Я думаю, були враховані всі моменти, з якими стикнулися органи виконавчої влади і центри комплектації… Кабмін прийняв нову постанову і в ній детально розписав кроки кожної з організацій, залучених у постановці на облік, обліку і передачі інформації іншим органам державної влади”, – каже він.

Оповіщення замість повістки
Як розповів Золотухін, відповідно до нової постанови, на органи місцевого самоврядування тепер покладені функції своєчасного прибуття призовників.

“Працівники міської чи сільської ради мають оповістити призовника… Раніше органи місцевого самоврядування так само могли вручати повістки. Зараз це називається оповіщення. По суті, це передача інформації. Повістка не втратила своєї сили, залишається чинною. Але повістку має право виписати військовий комісар району. Відтак оповіщення – це має бути або просто повідомлення особи, або певний бланк, сформований з оповіщенням тієї чи іншої людини, яка під підпис має бути оповіщена. Але яким чином Кабмін передбачає забезпечення вчасного прибуття – мені невідомо”, – зазначив юрист.

Читайте також:  «Складне, але необхідне рішення». В Італії до травня продовжили обмежувальні заходи через коронавірус

За його словами, на органи місцевого самоврядування покладено функцію з розшуку, обліку і обміну даними з центрами комплектації.

“Оскільки зараз органи місцевого самоврядування здійснюють реєстрацію громадян, вони при реєстрації особи в тій чи іншій місцевості мають передати інформацію до центрів комплектації, що така особа була зареєстрована в ОТГ і має бути поставлена на військовий облік”, – пояснив експерт.

Він наголосив, що тепер сільські і міські ради мають шукати і доставляти призовників:

“Не обов’язково тепер скеровувати повістку, а можна змусити працівника місцевого самоврядування доставити людину, щоб уточнити дані чи для інших заходів, яких необхідно вжити органам комплектації”.

 

 

Запис Нові правила для призовників в Україні: кого торкнуться зміни у військовому обліку спершу з’явиться на PRO-NEWS.

Джерело.



Категорії: