facebook

Індексація пенсій українцям з 1 квітня: кому збільшать виплати

На початку березня в Україні провели щорічну індексацію пенсій. Водночас заплановано ще декілька хвиль таких перерахунків, один з яких пройде уже з 1 квітня.Про це повідомила перша заступниця голови Мінсоцполітики Дар’я Марчак.

З 1 квітня відомство запланувало перерахувати пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати й отримувати страховий стаж. Розмір підвищення буде для кожного індивідуальний, адже враховуватиметься стаж і розмір офіційної зарплати.

Обсяг таких пенсійних виплат розрахують так: помножать середню зарплату людини, її страховий стаж та індивідуальний коефіцієнт заробітку. За цією індексацією не потрібно буде звертатися до ПФУ, оскільки вона пройде автоматично.

Читайте також:  На міжбанку почала зміцнюватися гривня: скільки коштує валюта

Щоб дізнатися, скільки додали грошей до пенсії після квітневого перерахунку, можна буде самостійно звернутися за послугою на портал електронних послуг ПФУ. Для цього достатньо авторизуватися в персональному кабінеті за допомогою кваліфікованого електронного підпису або ID-банкінгу, а потім перевірити інформацію про перерахунок у розділі “Моя пенсія”.

Джерело.Категорії: