facebook

В Україні спростили процедуру отримання прав водія

З 17 березня в Україні деякі категорії громадян зможуть отримати посвідчення водія за спрощеною процедурою.Про це повідомляє пресслужба МВС.

Нововведення були запроваджені Кабінетом міністрів. Зокрема, з 17 березня іноземні громадяни, які несуть службу у лавах Сил оборони України, зможуть отримати посвідчення водія за спрощеною процедурою.

Уряд дозволив іноземцям та особам без громадянства, які уклали контракт і проходять військову службу, отримувати українське посвідчення водія з військовим квитком та паспортом іноземця або документом, що посвідчує особу без громадянства.

Завдяки нововведенням, які були запроваджені Кабміном, іноземні громадяни можуть пройти навчання в автошколі з підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів, після чого отримають вперше посвідчення водія. Окрім цього, у них є можливість обміняти чи відновити своє іноземне посвідчення на українське після того, як складуть теоретичний та практичний іспити у сервісних центрах МВС.

Читайте також:  “Віддала б ту тварюку за живу дитину”: Мама героя “Небесної сотні” зробила емоційну заяву про обмін. “Ніколи і ніхто!”

Для цього іноземним громадянам необхідно надати наступні документи:

дійсний паспортний документ іноземця або документ, що підтверджує особу без громадянства;
військовий квиток;
довідку з військової частини, з якою укладено контракт;
медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами (якщл громадянин проходить навчання в автошколі та отримує посвідчення водія вперше).
Якщо іноземний громадянин отримав посвідчення водія в країні, яка підписала двосторонню угоду про взаємне визнання посвідчень водія (Італія, Іспанія, Туреччина та ОАЕ), йому не потрібно повторно складати іспити. В МВС зазначають, що процедура з обміну або отримання посвідчення водія вперше доступна іноземцям навіть за умови відсутності в документах адреси місця проживання або ІНН.

Джерело.Категорії: