facebook

У водіїв аж ноги оніміли: озвучено за що навіть тверезому та без ДТП вліплять штраф понад 40000 грн

За “популярне” порушення у водіїв можуть навіть забрати права
В Україні, на жаль, чимало любителів порушувати ПДР, проте покарання за різні правопорушення постійно посилюються. Тепер посилили відповідальність за керування авто без посвідчення водія або відповідної категорії.


За таку “вихідку” водія чекає штраф у розмірі 3400 грн. За повторне аналогічне порушення передбачається підвищений штраф – його розмір становитиме вже 40800 грн з одночасним позбавленням права керування строком від 5 до 7 років (ч. 5 ст. 126 КУпАП).

Своєчасне оскарження протягом 10 днів ухвали з першого порушення зупиняє її дію до остаточного вирішення справи в суді. У такому разі інспектор не має права винести ухвалу за повторне порушення на підставі ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Однак якщо перша постанова не була оскаржена, то у разі повторного водіння без посвідчення водія або відповідної категорії, водію можуть виписати збільшений штраф у розмірі 40800 грн.

Читайте також:  росіяни будують оборонні смуги на підступах до Криму

В той самий час слід розуміти, що якщо водій має права відповідної категорії, але він не пред’явив їх або відмовився пред’явити під час зупинки, то вищевказані штрафи їм не випишуть. Але при цьому їм все ж таки доведеться викласти 425 гривень за непред’явлення або відмову пред’явити права.

Джерело.Категорії: