facebook

“Не варто змушувати дитину йти на перший урок”: міністр освіти дозволив пропускати навчання за однієї умови

Якщо ж учень чи учениця пропускає самостійну, чи контрольну, то міністр радить надавати можливість перездати цю роботу


Якщо дитина не виспалася через нічну повітряну тривогу, просидівши в укритті, і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше.

Про це міністр освіти Оксен Лісовий написав на своїй сторінці у Facebook.

“Треба бути реалістами і розуміти, що втомлена дитина навряд зможе сприймати матеріал на уроці та мати необхідний рівень концентрації. Часом дорослим так само складно сфокусуватися після безсонної ночі, тоді що казати про школярів”, – написав Оксен Лісовий.

Якщо ж учень чи учениця пропускає самостійну чи контрольну, то міністр радить надавати можливість доскласти цю роботу.

“Варто у навчальному процесі фокусуватися на головному, використовуючи усі переваги академічної свободи”, – зазначає міністр.

Оксен Лісовий також наголошує, якщо у вчителя, який веде урок дистанційно, почалася тривога, а у дітей в класі ні, то вчитель має перервати заняття та йти до укриття.

Читайте також:  Напав і жорстоко побив трубою: у школі на Прикарпатті сталася моторошна розправа

“Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе”, – наголошує Лісовий.

“Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного. Стійкість – наша суперсила. Ми можемо більше, ніж думаємо. Але водночас маємо дбати про наше фізичне та психічне здоров’я, щоб мати стійке суспільство, яке здатне на більше”, – підсумував Оксен Лісовий.

 

The post “Не варто змушувати дитину йти на перший урок”: міністр освіти дозволив пропускати навчання за однієї умови first appeared on UA-IN.

Запис “Не варто змушувати дитину йти на перший урок”: міністр освіти дозволив пропускати навчання за однієї умови спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: