facebook

Українцям підвищать пенсії

В Україні у 2024-му, у березні, проведуть планову індексацію пенсій. При цьому для цього можуть використовувати нову формулу розрахунку. У Мінсоці формулу ще не представили.


Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на експертів.

Цілком ймовірно, Кабінету міністрів доведеться представити відповідний законопроект профільному комітету Ради.

Однак відповідний документ поки не був зареєстрований в парламенті. Якщо ж збережеться нинішня система підвищення, то розмір пенсій в середньому можуть в березні збільшити на 15,2%. Точна цифра на даний момент невідома, тому що для цього Пенсійний фонд повинен підрахувати середній розмір зарплати, з якої сплачені внески, за останні три роки. Також повинні підрахувати статистику рівня інфляції.

Наприклад, якщо розмір вашої розрахункової пенсії становить 5 тисяч грн, то після індексації в березні наступного року її розмір збільшиться до 5760 грн. Але це станеться тільки в тому випадку, якщо формулу індексації не змінять.

Читайте також:  Зеленський взявся за топ-корупціонерів: у Раду внесений новий законопроект

Поки, судячи з озвучених раніше заяв Мінсоцполітики, введуть помісячну оцінку стажу. Зарплату за кожен місяць будуть порівнювати з середньою зарплатою по країні. В результаті оцінки кожного пенсіонера будуть переведені в бали. Чим довше працював і чим більше заробляв, тим більше буде пенсія. Разом з тим більш гідного підвищення можна буде очікувати і в наступному році.

The post Українцям підвищать пенсії first appeared on UA-IN.

Запис Українцям підвищать пенсії спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: