facebook

Україна може відмовитися від прив’язки гривні до долара – НБУ

Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків не виключає необхідність переходу на курсову прив’язку гривні до євро.


Пояснюється це тим, що більшість операцій банків з клієнтами відбувається в євро, повідомляє Нацбанк України.

“Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки”, – зазначено у пресрелізі.

На думку Ради оверсайту, потреба в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину вже існує. Водночас валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти.

Періодичний огляд індикаторів валютного ринку – спеціальна процедура, метою якої є оцінка наявності структурних зрушень на ринку. Періодичний огляд здійснює Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків. Вперше він був проведений у лютому 2024 року. Надалі цей огляд планується проводити щопівроку – не пізніше лютого та серпня відповідно.

Читайте також:  Українці в Польщі все більше демонструють тенденцію до асиміляції

Упродовж 2024 року курс долара до гривні буде коливатися відповідно до ринкових умов та сезонності. Національний банк України має забезпечити курсову стійкість та привабливість гривні, сказав голова НБУ Андрій Пишний.

НБУ традиційно не дає прогноз щодо курсу долара “але декларує, що буде ефективно забезпечувати мандат цінової стабільності і курсової стійкості”.

The post Україна може відмовитися від прив’язки гривні до долара – НБУ first appeared on UA-IN.

Запис Україна може відмовитися від прив’язки гривні до долара – НБУ спершу з’явиться на UA-IN.

Джерело.Категорії: