facebook

Після зустрічі із Зеленським Федеріка Могеріні зробила багатообіцяючу заяву по Україні

Представник Євросоюзу пообіцяла жорстку позицію щодо Росії і допомогу у врегулюванні ситуації на Донбасі

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки – віце-президент Європейської комісії Федеріка Могеріні після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявила про повну підтримку України, в тому числі і в питанні просування в “мінському процесі” щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це йдеться в повідомленні на сайті Європейської служби зовнішніх зв’язків.


Вона ще раз привітала Зеленського з обранням на посаду президента і запевнила, що ЄС продовжить підтримувати Україну і в проведенні реформ, і в питанні її суверенітету і територіальної цілісності. Зеленський і Федеріка Могеріні торкнулися питання про необхідність продовження Україною процесу реформ в інтересах своїх громадян і в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сторони також обговорили можливі шляхи просування вперед при повному виконанні Мінських угод усіма сторонами, нагадавши про відповідальність Росії в цьому відношенні. Федеріка Могеріні нагадала, що Євросоюз не визнає російську паспортизацію Донбасу, і готовий підтримати реалізацію Мінська усіма доступними засобами. Представник ЄС також підтвердила соціально-економічну підтримку Приазов’ю.

Читайте також:  Зеленський жорстко відповів на питання про Пінчука: що просив олігарх?

“Це може включати допомогу ЄС у підтримці заявленої мети президента Зеленського щодо інклюзивного підходу до громадян України, які проживають в районах, контрольованих бойовиками”, – підкреслила вона.

Європейський союз продовжує очікувати, що Росія негайно звільнить 24 затриманих українських моряків і поверне Україні три судна.

Нагадаємо, протягом двох днів свого візиту в Брюссель Зеленський провів зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою, прем’єр-міністром Грузії Мамукою Бахтадзе, старшим радником президента США Джаредом Кушнером, високим представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні, віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, який пообіцяв Україні 500 млн євро в разі виконання Києвом відповідних умов, президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, президентом Європейського союзу Дональдом Туском, генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Джерело.Категорії: