facebook

Почалось! Після зустрічі з Зеленським НАТО готує масштабну операцію військових

НАТО прискорено проводить найбільше коригування колективної оборони з часів холодної війни

Сьогодні світ стикається з найбільш непередбаченою ситуацією у сфері безпеки за багато років.


Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг

“Абсолютно точно, що сьогодні ми стикаємося з найбільш непередбаченою ситуацією у сфері безпеки за багато років. Це все більш агресивна політика Росії, кіберзагрози, гібридні загрози, нестабільність на Близькому Сході і в Північній Африці і триваюча терористична загроза. Як відповідь на це НАТО прискорено проводить найбільше коригування колективної оборони з часів холодної війни. Таким чином, у все менш передбачуваному світі НАТО все так само важливий, як був завжди”, – заявив Столтенберг.

За його словами, міцні зв’язки між Європою і США зробили НАТО найсильнішим союзом в історії.

“Альянс забезпечує безпеку наших країн вже сімдесят років. Міцні відносини між Європою та Північною Америкою зробили НАТО найсильнішим альянсом в історії. Той факт, що ми скоро приймемо Північну Македонію як 30-го члена, показує, що НАТО є успішним альянсом”, – додав він.

Окрім того під час першого візиту Зеленського у Брюсель, на спільному брифінгу з українським президентом Зеленським за підсумками переговорів генсек альянсу Столтенберг заявив, що НАТО і Україна в липні проведуть додаткові спільні навчання в Чорному морі.

Столтенберг зазначив, що у відповідь на незаконні дії Росії, НАТО збільшить свою присутність у Чорноморському регіоні.

“У відповідь на незаконні дії Росії НАТО збільшило свою присутність в Чорному морі завдяки більшій кількості судів і літаків, і ми посилили співпрацю з нашими партнерами в регіоні, Україні та Грузією”, – сказав Столтенберг.

Генсек альянсу анонсував масштабну операцію військових в Чорному морі та заявив про фінансові підтримку ЗСУ.

“У липні разом з Україною ми будемо проводити додаткові навчання. Ми також продовжуватимемо надавати практичну підтримку в різних напрямах через 10 трастових фондів. Члени Альянсу вже зобов’язалися надати фінансову підтримку у розмірі 40 мільйонів євро в таких напрямах, як командування та контроль, кібербезпека та медична реабілітація. Також ми будемо продовжувати навчання ЗСУ” – сказав він.

При цьому Йенс Столтенберг завірив, що НАТО не припинить підтримку України як країни, яка поставила за мету інтегруватися в Альянс. НАТО ніколи не визнає анексію Криму і рішуче засуджує агресивну політику Росії у Чорноморському регіоні, зазначив Столтенберг.

Джерело.Категорії: