facebook

У вас дуже вигідні тарифи. Чим цікава Україна інвесторам з Норвегії – посол

Уле Тер’є Хорпестад, сьомий посол Норвегії в Україні, в інтерв’ю журналу НВ розповів про пріоритетні сфери інтересу норвезьких інвесторів у нашій країні.

Головною з них він назвав відновлювану енергетику, оскільки у Норвегії «Є досвід і компетенції в цій сфері».


Хорпестад нагадав, що норвезька компанія Scater Solar вже будує сонячні панелі в Черкаській області, а інша компанія — NBT — масштабно інвестує у вітряні парки Херсонської області.

“У вас дуже вигідні зелені тарифи, а те, що Україна обрала напрямок на інтеграцію з європейськими країнами — все це позитивні сигнали для наших інвесторів”, — зазначив дипломат.

У відповідь на зауваження журналіста НВ про те, що компаній з Норвегії в Україні все ще небагато, Хорпестад додав: норвезький бізнес турбують корупція, відсутність незалежних судів і верховенства права. Ці фактори посол назвав стримуючими і для пенсійного фонду Норвегії – найбільшого суверенного фонду планети з активами близько трильйона доларів. Поки фонд зробив лише невеликі інвестиції в український агросектор.

У той же час дипломат відзначив і поліпшення бізнес-клімату в Україні: «Ті інвестори, які вже зараз працюють з Україною, розповідають мені, що за останні три-п’ять років інвестиційний клімат і умови в Україні помітно покращилися».

Читайте також:  “Якби я був президентом”: Комаровський розповів, що необхідно зробити задля подолання коронавірусу в Україні (відео)

Ще однією зі сфер, в яких український бізнес може розраховувати на пошук норвезьких партнерів, Хорпестад назвав IT-сектор.

Джерело.Категорії: