facebook

“Різниця в два рази!” У Кабміні різко змінять тарифи на комуналку

В Україні вартість опалення і гарячої води може в середньому по країні знизиться на 15-20%. Кабінет міністрів вже через тиждень ухвалить постанову, що обмежить максимальні тарифи на тепло і гарячу воду.

Про це 19 червня під час засідання Кабміну заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. “Я даю доручення Мінрегіонбуду та Мін’юсту, щоб внести на наступне засідання обмеження цін на тепло і гарячу воду, яка набуде чинності з наступного опалювального сезону”, – заявив прем’єр.


Як приклад Гройсман озвучив тарифи в декількох містах. Так, Гкал тепла в Києві коштує 1,6 тис. грн, в Чернівцях – 1,4 тис. грн, а в Кропивницькому – близько 2,1 тис. грн. “Різниця в два рази”, – заявив прем’єр. При цьому левова частка в структурі тарифу – тариф на газ. В результаті в різних містах платять за блакитне паливо приблизно одну і ту ж ціну, проте тарифи за тепло відрізняється в два рази.

Читайте також:  У франківському пологовому вагітну жінку не впустили у вбиральню

З одного боку, зазначає Гройсман, причина в витратах на транспортування, кількості споживачів, особливості котелень, однак з іншого боку – в тих містах, де місцева влада вкладала гроші в заміну труб, їх утеплення, модернізацію котелень, там ціни значно нижче.

У відповідь віце-прем’єр Геннадій Зубко зазначив, що в деяких містах дійсно не вистачає коштів на тепломодернізацію. При цьому він запропонував встановити не граничний тариф, а відсоток, на який можна знизити вартість тепла. “Уже бюджетний рік почався, можливостей за півроку до опалювального сезону виділити гроші і провести модернізацію, щоб скоротити тарифи, дуже мало”, – пояснив Зубко.

Джерело.