facebook

Європа планує реформу для шенгенських віз

Про реформу Візової інформаційної системи (VIS) домовились Європейський парламент і представники Ради ЄС.

Систему використовують для реєстрації і перевірки осіб, що оформляють короткострокові шенгенські візи і посвідки на проживання, повідомляє Рада ЄС, передає “Бабель”.


Нововведення дозволять більш детальніше перевіряти дані заявників і забезпечить сумісність з іншими базами даних.

Реформа передбачає створення централізованої бази даних з інформацією про короткострокові візи, довгострокові візи і види на проживання для повної перевірки справжності та дійсності документів. У базу внесуть скан сторінки з біографічними даними проїзного документа, щоб спростити пошук і висилку нелегалів. Також знизять вік для зняття відбитків пальців з 12 років до 6 років (для боротьби з торгівлею дітьми) та введуть верхню межу — відбитки пальців осіб старше 75 років не включатимуть у VIS.

Читайте також:  Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів?

База повинна шукати і зіставляти дані Шенгенської інформаційної системи, системи вʼїзду-виїзду (EES), ETIAS, Eurodac, дані Європолу, ECRIS-TCN і Інтерполу.

Реформа має на меті посилення перевірок для безпеки ЄС. Нова система дозволить виявляти осіб з кількома посвідченнями особи, порушників, зниклих безвісти, терористів та злочинців.

Візова інформсистема, яка працює сьогодні, допомагає візовим, прикордонним, міграційним органам, працює з 2011 року і в ній досить багато “дірок”. Модернізована система повинна бути введена до кінця 2023 року. Зараз йдуть обговорення на технічному рівні.

Джерело.Категорії: